Hacamat, bildiğiniz gibi yıllardır alternatif tıp olarak kullanılan bir yöntemdir. İnsanların sırtlarından kir kanları temizliyor, baş ağrılarına iyi geliyor, vücudu dinç ve daha sağlıklı yapıyor. Kimilerine göre yararlı kimilerine göre zararlı olan hacamat işlemleri artık sertifikasız kimse yapamayacak. Yapıldığı takdirde yasal işlemlere kadar yolu görülmektedir. Hacamat sertifikası nasıl ve nereden alır sorusunun yanıtı çok basittir.

Hacamat sertifikası nasıl nereden alınır?

Hacamat sertifikası hacamat kurs ve eğitim programlarından alınmaktadır. Yalnız bu kurs ve eğitim programlarını lisanslı şirketlerden almanız gerekiyor. Aksi halde amatör kişiler tarafından hacamatın asıl yapılışını bozanlarda ya da kendilerini hacamat bilenlerden asla kurs almayın ve paranızı kaptırmayın.Bu sertifikayı alacağınız profesyonel kurumlardan istediğiniz zaman istediğiniz yerde alabilirsiniz. Ayrıca bazı uzman hacamat kurumları online olarak da hizmet verse de en etkili öğrenme ve sertifika alma yakın yani örgün eğitim ile kurslarınızı tamamlamak olacaktır. Her yaştan ve cinsiyetten herkes katılabilir ve eğitim durumu önemli değildir. Ancak eğitim durumunuzu geliştirmeniz sizin kendi faydanıza olacaktır.

Çevresine faydalı olmak isteyenler için en etkili yöntemlerden birisi olan hacamat ile hem faydalı olup hem de ek gelir sağlayabilirsiniz. Ancak bu işten ekmek parası beklemeniz uzun süre alabilir. Eğer çevreniz geniş ya da müşterileriniz çok fazla olup düzenli gelirse o ayrı tabi. Ancak bu durum zor olduğu için ekmek kapısı olarak görülmemelidir.

Hacamat sertifikalarını eğitim göreceğiniz kurumlardaki özel doktorlardan alacaksınız. Ancak kurumların lisanslarına ve gerçekliğine dikkat etmeniz olası dolandırıcılıkları önleyecektir. Özellikle sağlık derneklerinde hacamat sertifikası vermesi ve eğitmesi hacamat öğrenmek isteyenler için çok uygun olabilmektedir. Alacağınız kursların saatini siz belirleyebilir, isterseniz kısa isterseniz de uzun süreli eğitimler alarak ustalaşabilirsiniz. Hacamat eğitimi alacağınız yeri iyi araştırmanız sertifika konusunda daha yararlı ve legal olacaktır. Ayrıca diğer yazımızdan “helal sertifikası nasıl alınır” öğrenebilirsiniz.


DİĞER HACAMAT HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, hacamat konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan hacamat duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.