Binlerce aday hac vazifesini yerine getirebilmek için geçtiğimiz aylarda başvurularını yaptılar. Akabinde de kura çekimi gerçekleştirildi ve 2019 yılında hacca gitmeye hak kazanan adaylar belirlendi. Binlerce adayın merak içinde, heyecanla takip ettiği süreç nihayet sonlandı. Artık adaylar hac ücretlerini yatırmaya başlayacaklar. Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış olduğu açıklama ile  hac ücretleri konusunda detaylı bilgiler verdi. Peki hac ücretleri ne zaman yatırılacak? Hac ücretleri hangi bankaya yatırılacak? Detaylı açıklamaları yazımız devamında bulabilirsiniz.

Hac Ücretleri Ne Zaman, Nereye Yatırılacak?

Öncelikle ilk defa kayıt yaptıracak olan hacı adayları ile daha önceki yıllardan kaydı bulunan hacı adaylarının başvuru tarihleri, ücretleri yatırma tarihleri değişiklik göstermektedir. 2019 yılında hacca ilk kez gitmek için kayıt yaptıracak olan hacı adayları 20 TL ücreti 2 Ocak 2019 ile 11 Ocak 2019 tarihine kadar yatırmak durumundadırlar.  Önceki yıllarda kayıt olup 2019’da kuraya katıldığı halde kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri ise aynı tarihler arasında Diyanet tarafından otomatik yapılacak. Önceki yıllarda ön kayıt ücreti yatırıp kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacak. Hacı adayları ödemelerini aşağıda vermiş olduğumuz anlaşmalı bankalar vasıtası ile gerçekleştirebilirler.Hac Parası Hangi Bankaya Yatırılıyor?

Hacı adayları ödemelerini Al Baraka Türk, Halkbank, Kuveyt Türk, Ptt Bank, Vakıf Bank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım bankalarından bir tanesi vasıtası ile yapabilmektedirler.

Hac Kesin Kayıt İşlemleri

Kura çekimi sonrasında kesin kayıt hakkı elde edenler ise 2 Ocak 2019 ile 11 Ocak 2019  tarihleri arasında “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgesini İnternet ortamından veya müftülüklerden alarak kesin kayıtlarını yaptırabilirler.

Diyanet organizasyonunu tercih eden hac yolcularımız kayıtlarını müracaat ettikleri İl Müftülüklerinden tercih ettikleri hac konaklama türüne göre 2-3 veya 4 kişilik oda tercihlerini ve gitmek istedikleri hava limanını seçecek ve ilgili bankalara konaklama türüne ait hac ücretini belirtilen süre içerisinde peşin olarak yatırarak kayıtlarını tamamlayacaklardır. Albaraka Türk ve Vakıf Katılım Bankalarının tüm şubelerinde 6 taksite kadar masrafsız ve vade farksız olarak ilk hac çıkış tarihi itibariyle ödenmesi durumunda taksitlendirme imkanı sunulmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanmış olan kılavuz sayesinde tüm bu işlemleri ve dikkat etmeniz gereken diğer hususlar ayrıca belirtilmiştir. İlgili kılavuzu aşağıda yer alan bağlantıdan indirebilirsiniz.


DİĞER HAC ÜCRETLERİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, hac ücretleri konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan hac ücretleri duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.