Hac Kura Çekimi Hangi Tarihte?

Geçtiğimiz sene Kabe ve çevresinde genişletme çalışmaları sebebiyle yeni hac kaydı alınmamış ve hacca gitmek isteyen binlerce kişi isteklerini bu sebepten dolayı gerçekleştirememişti. Ancak 2019 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı yeni hac kayıtlarının alacağını duyurdu.  Şimdi vatandaşlar hac kayıtlarını  gerçekleştirmek için müftülüklere başvuruda bulunup, işlemlerini yetiştirmek için çalışıyorlar. Başvurusunu yapan adaylar için ise artık 2019 hac kura çekim tarihini bekliyorlar. Peki 2019 yılında hac kuraları ne zaman çekilecek?

Hac Kuraları Ne Zaman Çekilecek 2019?

Geçen sene yeni hac kaydı alınmayarak, biriken müracaatlar eritilmişti. Ancak bu sene sistemin sıfırlanması ve çok kat sayısı kura sistemi ile hem müracaatlar alınacak hem de bu sistem ile kurada ismi çıkan adaylar hacca gidebilecekler. Daha önceleri 10 kez müracaat edenlerin ismi 100 kez çekilirken, ilk müracaatlarını gerçekleştiren ve ilk kez kura çekimini bekleyen adayların isimleri ise 1 kez çekilecek. Daha önce 5 kez müracaat edilmiş ise adayın ismi 25 kez çekilecek.Suudi Arabistan ile hac görüşmeleri henüz yapılmadığı için bu sene hac vazifesini gerçekleştirmek için kaç kişi gideceği henüz belli olmadı.  Peki hac kura çekimi ne zaman yapılacak?

2019 hac kura çekimi 28 Aralık olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. 28 Aralık 2019’da saat 11:00’de devlette.com üzerinde de canlı yayınlanacak kura çekimi izleyebilirsiniz. Bu yazımızda hac kuraları hangi tarihte, ne zaman çekilecek, hac kuraları ne zaman saat kaçta hakkında bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER HAC KURALARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, hac kuraları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan hac kuraları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.