GÜRBULAK SINIR KAPISI NEREDE, HANGİ İLDE?

Gürbulak, Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesine bağlı bir köydür.  Burada yer alan Gürbulak Sınır Kapısı ise Türkiye ile İran’ı bağlaya en önemli ve en büyük sınır kapısıdır.  Erzurum Sınır Kapısı ve Dilucu Sınır Kapısı buraya bağlı diğer sınır kapılarımızdır. Türkiye’yi İran’a ve Orta Asya’ya bağlayan aynı zamanda Tarihi İpek Yolu üzerinde de bulunan Gürbulak Sınır Kapısı 1937 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile yaptırılmıştır. Yıllar boyunca muhafaza edilmeden kalmış, ancak zamanla ticaret yükünü kaldıramaz duruma gelmiştir. O yüzden “yap-işlet-devret” modeli iye yenilenme kararı alınmış ve 2003 yılında tekrar hizmete açılmış olup günümüzde bulunan haline dönüştürülmüştür. Gürbulak Sınır Kapısı’nın yenilenme çalışmalarına 11 milyon dolarlık bir bütçe harcanmıştır. Bu sayede de Gürbulak Sınır Kapısı canlı izleme olanağı da tanınmıştır.

GÜRBULAK SINIR KAPISI CANLI İZLE

Gürbulak Sınır Kapısı yoluyla ülkemizde giren ya da yurt dışına çıkacak olan tır ve araçların görüntüleri online olarak internet üzerinden ya da akıllı telefonlar vasıtasıyla canlı olarak izlenebiliyor. Gürbulak Sınır Kapısı canlı izleme aracı aşağıda bulunmaktadır. Gürbulak Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü tarafından verilen izinle devlette.com okurlarına gösterebildiğimiz Gürbulak Sınır Kapısı canlı izle aracı sayesinde kapıda yoğunluk var mı, son dakika gelişmelerini ve haberlerini mobil mobese ile takip etmeye gerek duymadan anında öğrenebilirsiniz.gürbulak sınır kapısı canlı izleme

GÜRBULAK SINIR KAPISI SON DAKİKA HABERLERİ CANLI İZLE

Gürbulak Sınır Kapısı canlı izle aracının bu kadar yoğun olarak aratılması ve rağbet görmesinin sebebi yılın bir çok döneminde gündeme gelen İran ile yaşanan ekonomik sorunlar. Bu sorunlar ve sıkıntılar sayesine bir çok tır şöförümüz gümrükte 50 km’ye uzanan kuyruklar oluşturarak geçiş yapmak için bekliyorlar.

Örneğin Gürbulak Sınır Kapısı canlı izle aracı sayesine gördüğümüz Tır yoğunluğu sayesine son dakika haberlerine göz gezdirdiğimizde yürürlüğe girmiş olan plastik ham madde girişlerinde sertifika ve Çevre Bakanlığı onayının getirilmesi sebebiyle otomativ, tekstik, elektronik alanında binlerce firma ham madde temiz edemiyor. Hammadde taşıyan TIR’lar Gürbulak Sınır Kapısında kilometrelerce Tır kuyruğu oluşturmuş durumdalar. Bakanlık durum hakkında son dakika olarak toplanarak gelişmeleri değerlendirdi ve yapılması gereken çalışmaları ve düzenlemeleri masaya yatırdı. Bizler de gelişmeleri anlık olarak Gürbulak Sınır Kapısı canlı izleme aracı sayesine takip ediyor ve son dakika haberlerini, gelişmelerini öğrenmiş oluyoruz.

Bu yazımızda Gürbulak Sınır Kapısı nerede, hangi ilde, son durum, kaza var mı, iletişim adresleri , Gürbulak Sınır Kapısı canlı izleme aracı gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Diğer sınır kapılarımıza ŞURADAN ulaşabilir ve konu hakkındaki sorularınızı , son dakika haberlerini, kazaları ve Tır kuyruğu gibi gelişmeleri aşağıda bulunan  yorum bölümünden dile getirerek, diğer Tır şoförlerinin konu hakkında bilgilenmelerini sağlayabilirsiniz.


DİĞER SINIR KAPILARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sınır kapıları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sınır kapıları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.