29 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Perakende kanunuyla, Gümrük bakanlığına 3 bin atama izni daha verildi. Buna göre 2015 yılında aşağıda belirtilen kadrolara toplamda 3.000 personel alımı, memur alımı gerçekleştirilecek. Başvuru tarihleri, başvuru formu ve başvuru şartları yazımızın devamında.

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI 3 BİN MEMUR ALIMI 2015

29 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Perakende kanunuyla, Gümrük bakanlığına 3 bin atama izni daha verildi.Bilindiği üzere, Bütçe Kanunu ile tüm kamu kurumlarına 2015 yılında verilen atama izni sayısı 36 bindir. Bu sayı, kamunun ihtiyacını karşılamaktan uzaktır.

36 bin atama izni ihtiyacı karşılamadığı için, kamu kurumları kanunlarda kendilerine atama izni çıkartmaktadır.

Bu konudaki ilk ek atama izni, Gümrük Bakanlığına verilmiştir. 29 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazetede yer alan Kanunun 24. maddesinde göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına, toplam 3 bin adet atama izni verilmiştir.

Bakanlık için yeni ihdas edilen kadrolar ise şu şekildedir. Bu tabloya göre Bakanlık 2015 yılı için muhafaza memuru, muayene memuru, memur ve Gümrük ve Ticaret uzman yardımcısı alacaktır.

personel alımı, memur alımı

 

 

2015 Gümrük ve Ticaret Bakanlı personel alımı, memur alımı hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Başvuru tarihi ve başvuru şartları henüz açıklanmadı. İlan yayımlandıktan sonra ilk olarak www.devlette.com adresinden öğrenebilirsiniz.