Gümrük muhafaza memuru maaşları ne kadardır?

Kara, hava ve deniz yolu ile gümrüklerden her sene milyarlarca TL kaçak ürün ülkemize sokuluyor. Kaçak sigara, alkol, uyuşturucu bu ürünlerden sadece bazılarıdır. Bakanlık bu kaçakçılıkla mücadele için gümrüklerde güvenliği üst düzeyde tutmaktadır. Gümrüklerden ülkemize girecek olan her ürün veya kişi detaylı olarak incelendikten, evrakları kontrol edildikten sonra ülkemize girmesine izin verilmektedir. Gümrüklerde bu işi yapmakla sorumlu olan kişilere biz gümrük muhafaza memuru denilmektedir. Gümrük muhafaza memurları, gümrüklerden geçen tüm kişilerden ve mallardan sorumlu kişilerdir. Yasal olmayan bir ürün ele geçirildiğinde adli mercilere durumu iletmekle görevlidirler. Peki gümrük muhafaza memuru ne kadar maaş alır?

Gümrük muhafaza memuru maaşları 2021

Gümrük muhafaza memurları 24 saat çalışma, 24 saat dinlenme sistemine göre çalışırlar. Gümrüklerden geçen tüm ürün, mal veya kişilerden sorumludurlar. Bu yüzden oldukça zor ve yorucu bir meslekleri vardır. Her dakika dikkatli olmak zorundadırlar. Peki tüm bu yoruculuğun karşılığında gümrük muhafaza memurları ne kadar maaş alıyor?Gümrük muhafaza memurları ortalama 6500 bin ile 7 bin 500 TL arasında maaş almaktadırlar. Gümrük muhafaza memurları maaşlarına ek olarak yolluk parası almaktadırlar. Bu maaşlarına ek olarak aile yardımı, çocuk yardımı gibi ek ödemeler de almaktadırlar. Tüm bu ek ödemelerle birlikte maaşlar 8 bin TL seviyelerine çıkabilmektedir.

Gümrüklü yer sahalarda herhangi bir izne gerek kalmadan taşıtları, kişileri ve eşyaları arama yetkileri bulunan gümrük muhafaza memurları ne kadar maaş alır, net maaşları ne kadardır, Ocak ve Temmuz ayı zamlı yeni gümrük ve muhafaza memuru maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımızdan Gümrük Muhafaza Memuru Nasıl Olunur hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.


DİĞER GÜMRÜK MUHAFAZA MEMURU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, gümrük muhafaza memuru konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan gümrük muhafaza memuru duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.