Grafiker Ne Kadar Maaş Alır?

Bugüne kadar teknoloji sayesinde birçok alanda meslekler çıkmış ve gelişmiştir. Bu meslekler özellikle teknoloji alanında ise talebi ve ihtiyacı diğer mesleklere göre daha fazla olmaya başlamıştır. Bu meslek dallarından bir tanesi de grafiker yani tasarımcıdır. Birçok alanda iş yapan grafikerler, en çok gördüğümüz broşür, kartvizit, şirket logoları, tabela ve diğer bütün görselleri yapabilmektedir. Baskı anlamında ya da dijital ortamlarda olsun her şekilde resmedebilen grafikerler, özellikle teknoloji gelişmesi ile beraber dijital ortamda çalışabilecek grafik tasarımcılara ihtiyaç duyulmaktadır.

Ayrıca sosyal medyaların ortaya çıkması ve gelişmesi sayesinde grafikerler bu anlamda da çalışabilmekte, Webmaster olarak internetten de Freelancer işleri yaparak kendi işlerini yapabilmektedir. Bunlarda göz önüne alınır ise grafikerlerin verilen rakamlar kadar yüksek maaşlar ve gelirleri olduğunu görebiliriz. Grafik tasarımcı olmanın güzel yanı ise bu sektörün hiçbir zaman bitmeyeceği ya da bu mesleğe sahip olanların hiçbir şekilde işsiz kalmayacağı da bir gerçektir. Eğer işsiz varsa da bu kişi yeterli düzeyde değildir.Grafik tasarımcı olabilmek için minimum lisans eğitimi almış ya da bu konuda eğitim veren kurs yerlerinden sertifika almak yeterlidir. Grafiker olabilmek hakkında detaylı bilgilere grafiker nasıl olunur yazısından ulaşabilirsiniz. Ancak kaliteli grafik tasarımcı olabilmek için hayal gücü, resim yeteneği ve güncel programları bilmek gerekmektedir. Bunlar olduktan sonra reklam ajansları, matbaa, tasarım şirketleri gibi daha birçok yerlerde iş bulabilmektedir. İş imkanı geniş olup hiçbir şekilde işsiz kalınmayacak olan grafiker mesleğinde en çok merak edilen nokta ise alınan maaşlardır.

2023 Grafiker Maaşları

Grafiker mesleği resim yapan ressamlar gibi düşünebilirsiniz. Ancak burada fırça ve palet yerine fare ve dijital programlar gerekmektedir. Bu konuda başarılı olup kendini geliştiren grafik tasarımcılar, resim yetenekleri ve hayal güçleri de varsa 10.000 TL ile 20.000 TL arasında maaş alabilmektedir. Ancak yeterli düzeyde bilgi sahibi olup basit işler yapabiliyor ise en düşük 4000 TL maaş ile grafiker mesleğini yapabilmektedir. Ancak yüksek maaşları sadece özel sektörler verirken, kişinin kalitesi ve becerisi de bu maaşlarda önemli rol oynamaktadır.


DİĞER GRAFİKER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, grafiker konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan grafiker duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.