Görev Yeri Belgesi Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı görev yeri belgesi, genelde atama ve yer değiştirme gibi durumlarda istenen bir çeşit belgedir.  Görev yeri belgesi üzerinde bizim nerede çalıştığımız, görev bilgilerimiz, kadro ve derece bilgilerimiz yer almaktadır.  Bu yazımızda görev yeri  belgesi nereden alınır, görev yeri belgesi nasıl alınır konularında detaylı bilgiler sunacağız.

Görev Yeri Belgesi Nereden, Nasıl Alınır?

Görev yeri belgesi MEBBİS internet adresi üzerinden kolaylıkla indirebilirsiniz. Bunun için öncelikle https://mebbis.meb.gov.tr/ adresi üzerinden bilgilerimiz ile beraber giriş yapmanız gerekmektedir.  Daha sonra E-Personel Modülü sekmesine tıklayarak personel araması yapmalıyız. Görev yeri belgesini alacağımız personelin ekranındayken yazdır seçeneğini tıklamamızın ardından açılan ekranda görev yeri belgesini tıklıyoruz ve daha sonra ilgili yerleri doldurarak çıktısını alıyoruz.Şayet MEBBİS internet adresi üzerinden görev yeri belgesi almak zor bir işlem olarak gözüktüyse, aşağıda sizler için görev yeri belgesi örneği yani boş halini indirmeniz için yayınladık. İlgili dosyayı indirmenizin ardından bilgilerinizi girebilirsiniz.

Görev Yeri Belgesi Nasıl Nereden Onaylanır?

Görev yeri belgesinin onaylanması konusunda uygulama bakımından bazı farklılıklar olabilir. Bazı ilçe müdürlükleri okul müdürlerinin onaylamasını yeterli bulurken bazı ilçe müdürlükleri ise kendilerinin onaylaması gerektiğini söylemektedirler. Bu yüzden belgeyi teslim edeceğiniz yere bu konuyu önceden sormanız sizin yararınıza olacaktır. Mebbis üzerinden görev yeri belgesi almayı anlatmaya çalıştım. umarım sizler için faydalı bir kılavuz olmuştur. Dilerseniz hiç uğraşmadan aşağıdaki bağlantılardan güncel olan görev yeri belgesi indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda görev yeri belgesi nedir, ne işe yarar, kimler alabilir, nereden nasıl alınır gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Personel Görev Yeri Belgesi Örneğini İndirmek İçin TIKLAYIN

Öğretmen Görev Yeri Belgesi Örneğini İndirmek İçin TIKLAYIN


DİĞER MEB HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, meb konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan meb duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.