Gizli numaralardan gelen çağrılar çoğumuzun canını sıkmaktadır. Gün içerisinde veya dinlendiğimiz, uyuduğumuz saatlerde kim olduğunu bilmediğimi ve belki tanımadığımız kişi veya kişilerde özel numaralardan veya gizli numaralardan çağrılar alabilmektedir. Kuşkusuz bu şekilde rahatsız edilmeyi hiç birimiz istemeyiz. Bu sebepten dolayı gizli numara kapatma işlemi nasıl gerçekleştirilir merak ediyoruz. Peki gizli numaralar nasıl engellenir?

Özel Numara ( Gizli Numara ) Nasıl Engellenir?

Her operatör için gizli numaraları engellemenin farklı yolları bulunmaktadır. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Fenercell, PTTCell, Bimcell gibi operatörlerde gizli numaraları nasıl engelleyebileceğinizi detaylı olarak anlattık. Belirtmiş olduğumuz yöntemlerin tamamen ücretsiz olduğunu da unutmayın.Türk Telekom Gizli Numara Kapatma

Türk Telekom yani eski adıyla Avea müşterisi iseniz gizli numaraları çok kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz. Bunun için telefonun arama ekranında *253# tuşlayıp arama yapmanız yeter gerekmektedir. Bu sayede bir daha gizli numaradan gelen çağrılar telefonunuza yansımayacaktır.

Turkcell Gizli Numara Kapatma

Turkcell’de yine tıpkı Türk Telekom gibi kolayca gizli numaraları kapatma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Turkcell’de gizli numaraları engellemek için arama ekranına *253# tuşlarını tuşlamanızın ardından arama yapmanız yeterlidir.

Vodafone Gizli Numara Kapatma

Vodafone kullanıcılarında ise mesaj göndererek gizli numaraları engelleyebilmektesiniz. Bunun için GIZLI AC yazıp 7046’ya ücretsiz olarak SMS göndermenizin akabinde telefonunuzda gizli numaraları engellemiş olacaksınız. Şayet daha sonra bu özelliği kapatarak gizli numaralardan gelen çağrıları tekrardan almak isterseniz de GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya SMS göndermeniz yeterlidir.

Fenercell Gizli Numara Kapatma

Fenercell kullanıcıları, telefonlarının arama ekranına *253# yazarak arama yaparlarsa gizli numaraları engellemiş olacaklardır. Bunun dışında Fenercell kullanıcıları *100# işlemler menüsünü kullanarak da gizli numaradan gelen çağrıları engelleyebilmektedir.

Bimcell Gizli Numara Kapatma

Bimcell kullanıcıları da gizli numaraları, telefonun arama ekranına *253# yazmalarının akabinde arama yaparak kolayca engelleyebilirler.

PTTCELL Gizli Numara Kapatma

PTTCELL’de de gizli numaraları kapatmak için aynı yöntemi kullanabiliyoruz. Yani arama ekranına *253# yazıp arama yaparak gizli numaralar engellenebilir.

Gizli numara engelleme, yasaklama yöntemlerini her işletim sistemi için kullanabilirsiniz. Yani İphone, Android veya başka bir işletim sistemini kullanıyor olsanız da yukarıda operatörünüzün gösterdiği şekilde engelleme yapmanız durumunda gizli numaralardan yani özel numaralardan gelen çağrıları almazsınız.

Bu yazımızda gizli numaraları yani özel numaraları nasıl engelleyebileceğinize dair detaylı bilgiler paylaştık. Şayet bu hususta herhangi bir soru ya da sorununuz bulunuyorsa bunları yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımızda gizli numara nasıl bulunur konusunda detaylı bilgiler verdik. İlgili yazımızı da okumanızı öneriyoruz.


DİĞER GİZLİ NUMARA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, gizli numara konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan gizli numara duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.