Gizli numara bulunur mu, bulunabilir mi?

Günümüzde alışveriş yaparken, bir yere kaydolurken veya başka herhangi bir işlem için sık sık telefon numaralarımızı başka kimselerle paylaşmaktayız. Hal durum böyle olunca da bu telefon numaraları sık sık istemediğiniz kişilerin ellerine geçebiliyor. Arayanın kim olduğunu öğrenmemizi istemeyen kişiler de bizleri gizli numaralardan arayarak rahatsız ediyorlar. Bu bazen bir bahis sitesi, bazen reklam yapmak isteyen bir firma, bazen de bizi tanıyan bir kişi olabiliyor. Her kim olursa olsun gizli numara her vatandaşı oldukça rahatsız eden bir şeydir. Şayet gizli numara yani özel numara sizleri rahatsız ediyorsa kolay bir şekilde Gizli Numara Kapatma sayfamızda anlattığımız yöntemlerle telefonunuzun gizli numaralardan aranmasını kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz. Fakat yine de gizli numaradan arayan kim insan merak etmiyor değil. Peki gizli numara gözükür mü?

Gizli numara nasıl öğrenilir, bulunur?

Gizli numara yani özel numaradan gelen telefonlar bazen tehdit, bazen de rahatsız edici olabiliyorlar. Birçok kez aile bireylerini gizli numaradan arayarak rahatsız eden kişileri görmüşüzdür. En başta söylemek gerekirse gizli numaraları telefonunuzda kapatmak önceliğiniz olmalıdır. Şayet kapatmadıysanız ve gizli numara öğrenmek istiyorsanız bir yolu var mı?Birçok web adresinde özel numara bulma programı veya özel numara bulma uygulaması adı altında çeşitli uygulamalar ve yöntemler gizli numaradan arayanı öğrenmek için servis edilmektedir. Ancak bu gizli numara bulma yöntemleri kesinlikle işe yaramamaktadır. Hatta bu uygulamaları yüklerseniz rehberiniz gibi kişiler bilgileri bu uygulamalara kaptırırsınız. Üstelik hiçbir işe yaramayan bu tarz uygulamalar için sizden fahiş fiyatlar talep etmektedirler. Hem vaktinizi hem de zamanınızı kaybetmek istemiyorsanız bu tarz sitelere ve uygulamalara kesinlikle güvenmemelisiniz. Çünkü Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Bimcell, PTTCELL veya Fenercell gibi hiçbir operatör gizli numaradan arayanların bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşmazlar. Bu yasal olarak yasaklanmış durumdadır ve bu bilgileri açıklayan kişiler veya kurumlar ciddi yaptırımlarla ve cezalarla karşı karşıya kalırlar. Peki gizli numaraları hiçbir şekilde bulamıyor muyuz? Tabi ki bulabiliriz.

Gizli numaradan arayanı öğrenme – bulma 2023

Özel numaradan yani gizli numaradan aranmış ve rahatsız edilmişseniz bu telefon numarasını ve telefon numarasının sahibini öğrenmenin tek bir yolu vardır. Numarasını gizleyenleri bulmak için yasal mercilere yani mahkemeye başvuru yapmanız gerekmektedir. Ancak burada mahkemeye başvuru yapmadan önce somut bir suçun işlenmesi gerektiğini unutmamalısınız. Sadece yanlışlıkla gizli numaradan bir kere aramış ve hiçbir suç işlememiş birisini mahkemeye verirseniz elinize bir şey geçmeyecektir. Ancak sizleri rahatsız etmiş ve hatta tehdit etmiş kişileri savcılığa vermeniz durumunda hukuki süreç başlayacaktır.

Savcılık şikayetinizi ele alacak ve akabinde gizli numaradan arayanı öğrenmek için operatör şirketinden bilgi talep edecektir. Operatör şirketinin bu bilgileri kayıt altında tutması ve yasal merciler ile paylaşması zorunlu olduğu için kolay bir şekilde savcı gizli numaradan arayan kim öğrenebilmektedir. Polis gizli numarayı bulur mu şeklinde çok soru almaktayız. Burada yasal mercilerden kasıt mahkemedir. Polisler, zabıtalar veya diğer kolluk kuvvetleri gizli numaradan arayanın kim olduğunu bulamazlar.

Gizli numara dökümandan çıkar mı, faturada çıkar mı?

Şayet gizli numaradan sürekli aranıyorum diyorsanız yukarıda bahsettiğimiz gizli numara nasıl şikayet edilir kısmında anlattığımız işlemleri gerçekleştirmeli ve sizi rahatsız eden kişi ya da kişileri savcılığa vermelisiniz. Faturanınızdan veya başka bir dökümandan arayan gizli numaralar gözükmeyecektir. Fatura dökümünde de gizli numara olarak çıkacağı için bir bilgi alamazsınız.

Bu yazımızda anlattığımız gizli numara öğrenme yöntemleri; İphone, J2, J3, J5, J7, LG, Lenova, Lifecell, LG4, Note 2, Samsun Grand 2 gibi tüm telefon ve teknolojiler için geçerlidir. Ayrıca 11880 de bu konuda sizlere yardımcı olamaz. Aramanız durumunda ücretli bir servis oldukları için ücret ödemek zorunda kalırsınız.

Bu yazımızda gizli numaranın kim olduğunu nasıl öğrenirim, gizli numara kime ait, kaç günde bulunur, özel numara nereden bulunur gibi konularda detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER GİZLİ NUMARA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, gizli numara konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan gizli numara duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.