Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Bakanlık ilan kapsamında aşçı alımı yapacaktır. Adayları ortaöğretim mezunu olmaları gerekmektedir. Adaylar ilana 27 Ağustos 2018 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler haberimiz devamında yer almaktadır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İşçi Alımı İlanı 2018

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Tercih edilen kadro için aranan başvuru şartlarını taşıması gerekir. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. – İnternet üzerinden yapılan başvurularda adayların yanlış bildirimlerde bulunması halinde sorumluluk adayın kendisinde olup, Türkiye İş Kurumu’na herhangi bir sorumluluk yüklenemez. – Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. – Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. – Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.ARANAN ÖZELLİKLER:

  • En az 6 aylık mesleki deneyime sahip olmak (SGK Hizmet Dökümü)
  • Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak
  • KPSS ‘den en az 60 puan almış olmak
  • Ankara ili Yenimahalle ilçesinde ikamet etmek.
MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Aşçı
Genel Birim AdıGenel Bölüm AdıÖğrenim Seviyesi
Lise ve Dengi OkulAşçılıkOrtaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi OkulYiyecek-İçecekOrtaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi OkulMutfakOrtaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi OkulGıda TeknolojisiOrtaöğretim (Lise ve Dengi)
Sınav KategorisiSınav AdıSınav Puan TürüEn Az Puan LimitiSınav Giriş Tarihi
Kamu Personel SınavlarıKPSSKPSSP9460

Çalışma Adresi : TOPRAK ,GÜBRE VE SU KAYNAKLARI MERKEZ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ ;İSTANBUL YOLU GAYRET MAH. NO. 32 06172 YENİMAHALLE ANKARA / TÜRKİYE

Bu yazımızda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayınlanan işçi alımı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan tüm ilanlara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.