Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, kamuda iş bekleyen gıda mühendisleri, ziraat mühendisleri, veterinerleri ve harita mühendislerini sevindirecek önemli açıklamalarda bulundu. Faruk Çelik, 2016 yılı içerisinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesine toplamda 2 bin 71 gıda mühendisi, ziraat mühendisi, harita mühendisi alımı yapılacağını belirtti. Ayrıca bin sözleşmeli personel de ilgili kuruluşlara alınacak. İşte detaylar ..Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı 2016

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik,  bakanlık bünyesinde 72,515 sözleşmeli personel bulunduğunu belirterek bu sene içerisinde bu personelimize, 2071 gıda mühendisi, ziraat mühendisi, veteriner ve harita mühendisi alımı yapılacağını ve yeni personellerin katılacağını belirtti. Ayrıca ilgili kuruluşlar çerçevesinde de bin tane eleman alımı gerçekleştirilecek. Bakan Çelik, “Öncelikle atama müjdesi bekleyen 2.071 gıda, ziraat, veteriner, harita mühendisi personelin bu yıl içerisinde alınacağını, 1.000 sözleşmeli personelin de ilgili kuruluşlara alınacağını bütçe vesilesiyle ifade etmek istiyorum.” Dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hangi Bölümlere Personel Alacak?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesine yapılacak olan personel alımının hangi kadroları kapsadığı da açıklandı. Buna göre veteriner hekim, ziraat mühendisi, gıda mühendisi, su ürünleri ve balıkçılık teknolojisi mühendisi, harita mühendisi, ziraat teknisyeni teknikeri, veteriner sağlık teknisyeni ve ihtiyaç duyulan diğer kadrolara personel alımı gerçekleştirilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman?

2071 kişilik personel alımının 2016 KPSS’den önce yapılacaktır. Alımların Mart ayı içerisinde yapılması bekleniyor. 2071 kişilik alım kadrolu ve sözleşmeli olacaktır.1000 kişilik personel alımı da Bakanlığın ilgili kuruluşlarına yapılacaktır. Bununla ilgili bir takvim verilmemiştir.  İlan yayınlandığında başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri de netleşmiş olacak.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesine yapılacak olan mühendis alımı ve personel alımı ile ilgili soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca Bakanlık tarafından yayınlanan ilanların hepsine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yeni iş ilanları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.