Bakan Faruk Çelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesine 2016 yılı içerisinde 1677 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirileceğini daha önce yaptığı açıklamalarda belirtmişti.  İlgili açıklamaya BURADAN ulaşabilirsiniz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı detayları yapılan açıklama ile nihayet netlik kazandı.  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı ne zaman, başvurular ne zaman başlayacak, başvurular ne zaman bitecek, başvuru formu, başvuru şartları neler olacak tüm detaylar haberimizin devamında.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 1677 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesine 550 ziraat mühendisi alımı, 400 gıda mühendisi alımı, 80 su ürünleri mühendisi alımı, 10 balıkçılık teknolojisi mühendisi alımı, 71 harita mühendisi alımı olmak üzere 1111 mühendis alımı ve 566 veteriner hekim alımı olmak üzere toplamda 1677 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir. Alımlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yani ÖSYM tarafından 05-06 Temmuz 2014 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre yapılacaktır.  Adaylar ilana 26 Nisan 2016 ile 2 Mayıs 2016 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir.Tercih işlemleri 26 Nisan 2016 tarihinde başlayacak, 02 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2016/4 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır. Başvuru kılavuzu 25 Nisan 2016 tarihinden itibaren ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlamaya başlayacaktır.  Adayların başvuru yapabilmeleri için 2014 KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir.

Adaylar tercih işlemlerini kılavuzda belirtilen kurallara uyarak, internet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile bizzat yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yolu ile gönderilecek başvurular kesinlikle kabul görmeyecektir. Tercih işlemlerinin yapılmadan önce aşağıda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama iyice okunmalıdır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı 2016

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı haberi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı ne zaman

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı ne zaman, başvurular ne zaman başlayacak, başvurular ne zaman bitecek, başvuru formu, başvuru şartları neler olacak tüm detayları haberimizde anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca Bakanlık tarafından yayınlanan ilanların hepsine ulaşmak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı iş ilanları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.