Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükumetine bağlı olarak çalışan, gıda tarım ve hayvancılıktan sorumlu olan bakanlıktır. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı‘nın adı 3 Haziran 2011 tarihinde yayımlanan 639 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ismi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak değiştirmiştir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2023 yılında çok sayıda personel alımı, memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı gerçekleştirecektir. Yazımız devamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayınlanan güncel iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu ile iş başvuru formu bulunmaktadır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İş İlanları 2023

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Bu iş ilanları içinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu çok sayıda personelin iş başvurusu yapabileceği kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Bakanlık tarafından yayınlanan en son iş ilanları aşağıda yer almaktadır. • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı İçin TIKLAYIN
 • Müfettiş Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Gıda Mühendisi, Harita Mühendisi Alımı İçin TIKLAYIN
 • Sözleşmeli Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Bakanlık bünyesine doğrudan personel alımı, memur alımı yapılan bu iş ilanları haricinde Bakanlık bünyesinde faaliyet göstermekte olan bazı kurumlar bulunmaktadır. Sitemiz üzerinde de bu kurumlara ait iş ilanlarını bulabilirsiniz.

 • Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü
 • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanlığı
 • Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü
 • Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu
 • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan tüm iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve Bakanlığın resmi İnternet adresi olan http://www.tarim.gov.tr/ üzerinde yayınlanmaktadır. Bu iş ilanlarını kaçırmamak ve ilanlar yayınlandığı anda iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığında iş başvurusu formu, başvuru şartları, iş talep formu, başvuru tarihleri gibi tüm ilan bilgileri sitemiz ve sosyal ağ sayfalarımız üzerinde paylaşılacaktır. Her ilan için farklı başvuru usulü bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı yayınlanan ilanları detaylı bir şekilde takip etmeniz ve ilanlarda anlattığımız üzere iş başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.