Gayrimenkul değerleme uzmanı maaşları ne kadardır?

Gayrimenkul değerleme uzmanı; bir gayrimenkulün değerini hesaplamakla görevli olan kişilere denilmektedir. Ülkemizde son yıllarda ortaya çıkmış olan mesleklerden bir tanesidir. Henüz yeni bir meslek olsa da popülaritesini büyük bir hızla arttırmaktadır. Gayrimenkul değerleme uzmanları, çok sayıda değişkeni hesaba katarak; konut, arsa, emlak, bina, arazi gibi taşınmazların değerlerini tespit ederler. Bu sayede gayrimenkul alım satımı veya kiralanması ile ilgilenen kişiler herhangi bir zarara uğramadan gayrimenkulü ederinde kiralar veya satarlar. Bu yeni meslek dalı hakkında merak edilen çokça konu bulunmaktadır. Bunların başında da kuşkusuz gayrimenkul değerleme uzmanlarının ne kadar kazanç elde ettikleridir.

Gayrimenkul değerleme uzmanı maaşları 2023

Gayrimenkul değerleme uzmanları bankalarda, gayrimenkul değerleme şirketlerin, diğer özel şirketlerde ve kamuda yani devlette çalışma imkanı elde edebilmektedirler. Sizler de gayrimenkul değerleme uzmanı olmak istiyorsanız 4 yıllık bir lisans bölümü mezunu olmalı ve akabinde SPL tarafından yapılan sınava katılmalısınız. Bu konuda detaylı bilgilere Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz.Bankalarda ve değerleme firmalarında çalışmakta olan gayrimenkul değerleme uzmanlarının aylık kazancı 7500 TL ile 9000 TL arasındadır. Bu işe yeni başlamış bir gayrimenkul değerleme uzmanının aylık net geliridir. Deneyim yılı arttıkça gelirleriniz de artacaktır.

Bunun dışında kendi iş yerinizi açarak da değerleme uzmanlığı yapmanız mümkündür. Bu sayede elde ettiğiniz gelirleri arttırabilirsiniz. Bu yazımızda gayrimenkul değerleme uzmanı ne kadar kazanır, ne kadar maaş alır, ne kadar kazanıyor hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER GAYRİMENKUL DEĞERLEME UZMANI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, gayrimenkul değerleme uzmanı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan gayrimenkul değerleme uzmanı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.