Gassal maaşı 2021

Gassallık, belki de çok sayıda kişinin yapmakta korkacağı bir meslek dalıdır. Hastanelerde ve camilerde vefat etmiş olan bireylerin temizliğini yapan ve yıkama işlemini gerçekleştiren kişilere gassal denilmektedir. Vefat eden bireylerimizin defin işleminden önce hazırlanmaları gassalların görevidir. Ülkemizde çok sayıda kişi bu mesleği icra etmektedir. Peki çoğumuzun adım bile atamayacağı, yapmaya cesaret edemeyeceği bu mesleği yapan kişiler ne kadar maaş alıyorlar merak ediyor musunuz?

Gassal maaşları ne kadardır?

Ülkemizde gassal olarak atanmak için KPSS’ye girmeli ve akabinde açılan kadrolara başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Harici olarak belediyeler veya çeşitli kurs merkezleri tarafından açılan ceza hizmetleri kurslarına da katılarak gassal olabilirsiniz. Buralardaki kursları başarı ile tamamladıktan sonra gassallık belgesi almaya hak kazanırsınız. Tüm bu süreci GASSAL NASIL OLUNUR yazımızdan öğrenebilirsiniz. Peki gassallar ne kadar maaş alıyor?DKHizmet YılıEğitimNet Maaş
12/2Yeni BaşlayanLise3800 TL
10/2Yeni BaşlayanÖnlisans3854 TL
9/1Yeni BaşlayanLisans3857 TL
8/13 YılLisans3860 TL
7/16 YılLisans3975 TL
5/112 YılLisans3985 TL
4/115 YılLisans4094 TL
1/425 Yıl ve ÜzeriLisans4140 TL

Bu yazımızda gassallar ne kadar para kazanıyor, ne kadar maaş alıyorlar ile zamlı, yeni Ocak ve Temmuz ayı gassal maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER GASSAL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, gassal konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan gassal duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.