Galatasaray Üniversitesi 2014-2015 yılı bahar döneminde yüksek lisans ve doktora öğrenci adaylarının başvurularını kabul edecek. Galatasaray Üniversitesi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlara Ön Kayıt Başvuruları 05 Aralık 2014-09 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Üniversitenin sitesinden yapılan duyuruda hangi bölümlerde ve hangi puan türlerinden alım yapılacağı belirtildi. 

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BAŞVURUSU 

Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi için Tezsiz Yüksek Lisans öğrencisi alınacaktır.GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BAŞVURUSU DETAYLAR için TIKLAYINIZ

Başvuru için istenilen belgeler aşağıdaki gibidir.

  • Yüksek lisans başvurusu için lisans diplomasının ya da geçici mezuniyet belgesinin mezun olunan üniversite tarafından onaylanmış ya da noter tasdikli sureti. (Kesin kayıt aşamasına kadar diplomasını veya geçici mezuniyet belgesini getirecek adaylar da başvuruda bulunabileceklerdir.) Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan yabancı uyruklu adaylar ve aynı durumdaki Türk vatandaşlarının, diploma ya da mezuniyet belgelerinin Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK) düzenlenen denklik belgesini de ibraz etmeleri zorunludur.
  • Yüksek lisans programına başvuracakların lisans not dökümü (transkript) belgelerinin aslı, üniversiteleri tarafından onaylanmış fotokopisi veya noter tasdikli sureti.
  • Yabancı dil sonuç belgelerinin aslı veya internet çıktısı. Dil belgesinin üzerinde bir geçerlilik tarihi belirtilmediyse Eylül 2005 ve sonrası yabancı dil belgeleri geçerli sayılır. (TOEFL ve IELTS sınavlarının geçerlilik süresi sınav giriş tarihinden itibaren iki yıldır.)
  • Nüfus cüzdanı aslı ve bir adet fotokopisi (Yabancı uyruklular için pasaportlarının noter tasdikli fotokopisi).
  • Başvuru Formundaki tüm bilgiler eksiksiz doldurularak, adayın yüzü açık ve kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde cepheden çekilmiş vesikalık fotoğrafının başvuru formuna elektronik olarak aktarılması gerekir.
  • Yukarıda istenilen belgelerden herhangi birinin eksik olması halinde kesinlikle başvuru alınmaz.

 


DİĞER YUKSEK LİSANS ve DOKTORA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yuksek lisans ve doktora konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yuksek lisans ve doktora duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.