Formen maaşları 2023

Bir inşaatta, şantiyede genel olarak oldukça fazla kişi çalışmaktadır. Bu işçilerin idaresi ve işlerin düzenli ve planlı bir şekilde yapılması için ise bu işçilerin yönlendirilmesi gerekmektedir. Bu işçileri yönlendiren, iş programlarını hazırlayan, işçileri koordine eden meslek erbaplarına ise formen denilmektedir. Formen halk arasında ustabaşı olarak da bilinmektedir. Formenler üretim yapılan bir alanda işçilerin yöneticisi olarak bilinmektedir. Tershanede, inşaatta, mekanik alanda, elektrik alanında ve daha birçok alanda formenler görev yapabilmektedir. Peki formenler ne kadar maaş alırlar?

Formen maaşları ne kadardır?

Formen olarak görev yapabilmek için herhangi bir belge veya sertifikaya gerek duyulmamaktadır. İşinin ehli işçiler daha sonra formen olarak görev alabilirler. Bu konu hakkında detaylı bilgiler FORMEN NASIL OLUNUR yazımızda yer almaktadır. Peki formenler ne kadar para kazanıyor?Formenler ilgili alanda koordine ve işin sorunsuz yürümesi amacı ile görev yapan neredeyse en önemli kişilerdir. Bu sebepten iyi bir formenin maaşı da oldukça iyi seviyelerde olabilmektedir. Fakat sektörlerde genel olarak formenlerin maaşları 4 ile 4.5 Bin TL arasındadır. Ancak işinin ehli kimseler 5-6 Bin TL bandında maaş alabilmektedir. Burada kişinin deneyimi, daha önce ne kadar büyüklükte işlerde çalıştığı öne çıkmaktadır.

Bu yazımızda formen maaşları ne kadardır, formenler ne kadar para kazanıyor, Ocak ve Temmuz ayı zamlı yeni formen maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER FORMEN HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, formen konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan formen duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.