Finansbank, 1987 yılında kurulmuş olan özel bir bankadır. Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuştur. 2016 yılında Katar Ulusal Bankası ya da bilinen kısa adı ile QNB, Finansbank’ı 2.7 milyar Euro miktara satın almıştır. QNB Finansbank ülkemizin en büyük finans kuruluşlarından bir tanesidir. Özellikle Enpara yani şubesiz bankacılık hizmetini hayata geçirdikten sonra müşteri sayısında ciddi bir artış yaşanmıştır. Finansbank kurulmuş olduğu günden bu yana düzenli olarak büyümesini sürdürmüş ve günümüzde ülkemiz genelinde 600’ü aşkın şube sayısına ve 12 bini aşkın çalışan sayısına ulaşmıştır. Finansbank her gün büyüme hedefleri doğrultusunda yeni şubeler açmaya devam etmektedir.

Finansbank ülkemizde en çok müşterisi bulunan bankalardan bir tanesidir. Bu sebepten genel itibariyle şubeleri bir hayli kalabalık olmaktadır. Finansbank müşterileri ise bankanın şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak etmektedir. Finansbank çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.Finansbank Çalışma Saatleri 2022

Ülkemiz genelin de hizmet vermekte olan Finansbank şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlamakta ve akşam saat 17:00’a kadar hizmet vermektedir. Finansbank şubeleri ayrıca saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında da öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadır.

Finansbank Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Finansbank ülkemizde milyonlarca müşteriye sahiptir. Bu müşterilerinin acil finansal ihtiyaçları için bazı şubelerini hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri de açık tutmaktadır. Aşağıda vermiş olduğumuz Finansbank şubeleri hafta sonu açıktır. Ancak bunun dışında kalan tüm şubeler kapalıdır.

  • Aksaray/İstanbul Şubesi : Cumartesi 09:00 – 17:00
  • Laleli Şubesi İstanbul : Cumartesi 09:00 – 17:00

Yukarıda detaylı olarak vermiş olduğumuz İş Bankası şubeleri devlette.com tarafından araştırdığımız güncel adreslerdir. Bunun haricinde 24 saat açık olan Finansbank şubeleri bulunmamaktadır.

Finansbank Bayramda Açık Mı / Çalışıyor Mu?

Yukarıda vermiş olduğumuz hafta sonu açık Finansbank şubeleri, resmi tatil günlerinde de hizmet vermektedir. Bunun dışında kalan bütün Finansbank Şubeleri; Ramazan Bayramı ( Şeker Bayramı ), Kurban Bayramı, arefe günü, 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Bunun dışında 31 Aralık, 10 Kasım, 28 Ekim gibi çeşitli günlerde Finans Bankası şubeleri açıktır. Hali hazırda bu tarihler resmi tatil değildir.

Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; Yeniköy, Gürsu, Çayyolu, Bostanlı, Mersin, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Altunizade, Alanya, Ataşehir, Aliağa, Aydın, Adıyaman, Akhisar, Bandırma, Bahçeşehir, Çorlu, Çiğli, Çekmeköy, Denizli, Dudullu, Edirne, Elazığ, Edremit, Eryaman, Eskişehir, Gebze, Gemlik, İzmit, Karaman, Konya, Malatya, Manisa, Ordu, Sivas, Rize, Siirt, Trabzon, Tekirdağ gibi tüm yerlerde geçerli olan çalışma saatleridir.

Ayrıca bankaların kapalı olduğu zamanlarda EFT işleminin bir sonraki iş günü gerçekleştirileceğini unutmayınız. Havale ise aynı banka içerisinde yapılan bir işlem olmasından dolayı resmi tatil olsa dahi günün 24 saati gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda Finansbank çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca tüm bankaların çalışma saatlerine bankaların mesai saatleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER FİNANSBANK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, finansbank konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan finansbank duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.