Facebook’a Giremiyorum Neden?

Dünya genelinde milyarlarca kullanıcısı bulunan Facebook’a ulaşmak isteyen kişiler şu zamanlarda erişmekte güçlük yaşıyorlar. Bombalı saldırıların ardından tabir yerindeyse alışkanlık haline getirilen yayın yasakları, internet yavaşlamaları ve Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara erişim engelleri getirilmesi, yine akıllarda Facebook yasaklandı mı, Facebook engellendi mi sorusunu akıllara getiriyor. Peki ama Facebook neden açılmıyor? Gerçek nedeni ne?

Facebook Neden Açılmıyor?

Dünyanın en önemli sosyal ağlarından bir tanesi olan Facebook’a girmek isteyen kullanıcılar “Service Unavailable” ya da “facebook.com bağlantıyı beklenmedik şekilde kapattı.”uyarısıyla karşılaşıyorlar.  Bunun nedeni olarak akıllara ilk olarak terör saldırısı geldi. Henüz Facebook tarafından resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, Türkiye üzerinden Facebook’a bağlanmaya çalışıldığında yukarıda bulunan uyarıları almamıza karşın, yurtdışından bağlanmaya çalışıldığında herhangi bir sorun yaşanmıyor. Bu da mahkeme kararıyla terör saldırılarında çeşitli fotoğraf ve bilgi paylaşımlarının önüne geçmek, terör örgütüne ve terör yandaşlarına prim vermemek amacıyla alınmış bir karar olma olasılığını arttırıyor. Peki Facebook ülkemizde yasaklandıysa, Facebook’a nasıl gireceğiz?Facebook’a Nasıl Girerim?

Bunun en basit yolu Dns değiştirmek gibi gözükse de, artık çoğu DNS adresi günümüzde engelli durumda bulunuyor. Bu sebepten dolayı en basit yol VPN kullanmak. Şayet Google ile Facebook’a girmeye çalışıyorsanız  Zenmate eklentisini kurarak yada akıllı telefonlarınıza VPN Onavo Project yada Hotspot Shield gibi programları kurarak çok rahat bir biçimde Facebook’a erişim sağlayabilirsiniz.

facebooka giremiyorum neden

Facebook Açılmayınca Sosyal Medya Üzerinden Tepkiler Yağdı !

RusenTercaner ?@rusentercaner
Hayırdır Facebook açılmıyor? Facebook Çöktü Mü?

Cem Karataş ?@karatascem 1
Facebook’ a erişim engellendi. Sorunun dünya çapında olduğu söyleniyor.

melike_sultan ?@melike_sultan01
facebook ve İnstagram çökmüşş abi bune iş yaa resmen şok..

Naciye Sinem ?@NaciyeSi
Facebook’a girebilen var mıı????????

TC RadyoTucu d ?@RadyoTucu
Facebook çöktü!
Facebook’a şuanda iletişim olmuyor.

goztepeliiiiii ?@1925merve35
Facebook acilmiyo kafayi yicem

HaticeŞeker????? ??? ?@htceseker
Facebook sadece bendemi açılmıyor herkestemi

facebook neden açılmıyor bugün, facebook neden açılmıyor son dakika, facebook neden açılmıyor nasıl açarım, Facebook neden açılmıyor Eylül 2017, Facebook kapandı mı, Facebook çöktü mü bu haberimizde detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER FACEBOOK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, facebook konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan facebook duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.