Teknoloji geliştikçe gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde çok sayıda meslek tarih oluyor. Bununla beraber de yeni meslek dalları ortaya çıkıyor. Bu gelişim ve değişim dur durak bilmeden her geçen gün büyük bir hızla devam ediyor. Ancak değişmeyen bazı meslekler ve sektörler var. Bunlardan bir tanesi de gıda sektörü. Bilim kurgu filmlerinde olduğu gibi henüz tek bir hapla karnımızı doyurabileceğimiz için düzenli olarak enerjimizi korumak amacıyla beslenmek zorundayız. Bu yüzden gıda sektörü ilerlemeye devam ederken, bu sektörde istihdam edilen kişi sayısı da dolaylı olarak artıyor. Sizler de el lezzetinize güveniyorsanız, insanların sevecekleri lezzetli yemekleri yapabilirim diyorsanız bu sektörden kazanç sağlayabilirsiniz.

Şayet düzenli olarak bir şirkette ya lokantada yemek yaparak para kazanıyorsanız ne mutlu. Fakat her birey düzenli bir iş bulamadığı gibi düzenli bir iş bulsa dahi çocuk sahibi olduğundan veya diğer sebeplerden dolayı tam zamanlı bir işte çalışma fırsatı elde edemiyor. Ancak üzülmeyin sizler de tam zamanlı bir işte elde edeceğiniz geliri, evde oturduğunuz yerden kahvenizi yudumlarken kazanabilirsiniz. Evde yemek yapıp satarak ciddi miktarlarda ek gelir elde edebilirsiniz. Evde yemek yaparak para kazanmak son yılların popüler işlerinden bir tanesidir. Bu yazımızda evde yemek yaparak para kazanmak istiyorum diyen kişiler için detaylı bilgiler paylaştık.Evde yemek yaparak nasıl para kazanılır?

Gıda sektörü fast food tarzı yiyeceklerle dolup taştı. Sağlıklı beslenme ihtiyacı hisseden ancak evde yemek yapmaya ayıracak vakti olmayan kişiler için bu oldukça üzücü bir durum. Yemeksepeti’ne girdiğinizde burger, tost gibi envai çeşit fast food restoranı karşımıza çıkarken, ev yemeği yapan restoran bulmak bir hayli zor. Ancak bu her ne kadar üzücü bir durum olsa da bu durumu kazanca dönüştürmek sizin elinizde. Siz bu boşluğu doldurmak için evde lezzetli yemekler yaparak bunların satışını gerçekleştirebilir ve bu işten ek kazanç elde edebilirsiniz.

Evde sulu yemek dediğimiz yemek çeşitlerini veya pasta, kek, kurabiye gibi çeşitli tatlı ve yemekleri yaparak satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için el lezzetinizin olması, yemek konusunda deneyimli olmanız yeterlidir. Bu yemekleri hazırladıktan sonra tencerelerde değil, özel ısı kaybının az olduğu kaplara koyarak satabilirsiniz. Bu kapları toptancılarda uygun fiyatlara bulmak mümkündür. Aşağıda evde yaparak satışını gerçekleştirebileceğiniz en çok satılan yemek çeşitleri yer almaktadır.

Peki ama tüm bu yemekleri nerelerde satacaksınız, yemeklerinizi satabileceğinizi kişilere nasıl ve nereden ulaşabilirsiniz?

Evde yemek siparişi veren firmalar / şirketler

Evde yemek yapıp satarak para kazanmak

Lezzetli ev yemeği 7’den 70’e her bireyin ihtiyacı. Sizler de evinizde oturduğunuz yerde yemek yaparak oldukça güzel miktarlarda ek kazanç elde edebiliyorsunuz. Evde yemek yaparak nasıl para kazanabilirim diyorsanız öncelikle çevrenizdeki şirketleri düşünün. Bu şirketlerde çalışan çok sayıda kişi bulunmaktadır ve bu şirketler yemek ihtiyaçlarını gerek yemek uygulamaları üzerinden gerekse de çevresinde bulunan lokantalardan karşılamaktadırlar. Öncelikle hedefiniz bu şirketlere ulaşarak düzenli olarak yemek hazırlayabileceğinizi dile getirmektir. Bu tarzda iş yerleri ile anlaşarak çalışma günleri içinde her gün düzenli yemek hazırlayabilir ve teslim edebilirsiniz. Ofiste öğle yemeklerini tüketen firmalar genel olarak mealbox gibi servislerle çalışıyorlar. Ancak buralardan memnun olmayan, ev yapımı yemek isteyen çok sayıda firma bulunuyor. Hedefiniz kesinlikle bu firmalara ulaşmak olmalıdır. Sadece bunu yaparak bile düzenli bir müşteri elde etmiş olursunuz ve düzenli olarak para kazanmaya başlarsınız. Bu firmalara gerek bireysel olarak ziyaret edebilir, gerekse broşür bastırarak onların sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Tabi ev yapımı yemek siparişi veren tek yer bu firmalar değil. Doğum günü, kutlama, gün gibi özel günlerde de bu yemeklere ihtiyaç duyuluyor. Bu tarzda tek seferlik veya düzenli olarak kişilerin sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Peki ev yapımı yemek satın almak isteyen kişiler sizlere nasıl ulaşacak? Aslında bu oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıda yorum bölümümüzden hangi il, ilçe ve hatta mahallede bu işi yapmak istediğinizi, bu işe ne kadar zaman ayırabileceğinizi ve mail adresinizi yazabilirsiniz. Bu sayede evde yemek işi veren firmalar tarafınızla iletişime geçebileceklerdir. Telefon numarası vermenize gerek bulunmamaktadır.

Evde yemek yaparak satma işi ne kadar kazandırır?

Evde yemek işi veren firmalar yerler

Kuşkusuz en popüler ek iş fikirleri arasında yer alan evde yemek yapıp satmak konusunda en çok merak edilenlerin başında bu işin getirisi yani kazancı ve ev yemekleri işi karlı mı sorusu gelmektedir. Ancak bu konuda sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Öyle ki kaç kişiye yemek hazırladığınız, ayın hangi günlerinde ne kadar sipariş aldığınız ve sipariş başına belirlediğiniz tutar toplam kazancınızı etkilemektedir. Fakat bu işi yaparak tek bir firma üzerinden bile ayda 1000 2000 TL arası kazanç elde eden çok sayıda kişi bulunmaktadır. Sizler gerek bireysel müşterilerinize, gerekse firmalara bu satışları gerçekleştirerek çok daha yüksek rakamlarda para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde yemek yapıp satmak için gerekli belgeler nelerdir?

Evde yemek işi arıyorum

Bu işe deneme olarak başlasanız da herhangi bir şikayet anında ciddi cezalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden şayet müşteri bulabildiyseniz ve bu işten para kazanmaya başladıysanız doğrudan belgeleri tamamlamanızı öneriyoruz. Çünkü gıda ürünlerini satmak riski bir iştir ve bu işi yapanların çeşitli sertifikalara sahip olmaları gerekmektedir. Peki nedir bu belgeler?

Evde yemek yapıp satmak için neler gerekli bu şekilde sıralayabiliyoruz. Evde yemek yapıp satmak istiyorum diyorsanız ilerleyen süreçte usule ve yasalara uygun olarak bu işi gerçekleştirmenizi devlette.com olarak öneriyoruz.

Bu yazımızda evde yemek yapıp satanlar, evde yemek yaparak para kazanmanın yolları nelerdir, evde yemek işi veren yerler ile evde yemek yapma iş ilanları hakkında detaylı bilgiler verdik. Ankara’da, İstanbul’da, Gaziantep’de, Bursa’da, İzmir’de, Amasya’da ve diğer bütün illerimizde evde yemek yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sizler de geç olmadan aşağıdaki yorum bölümümüzden bilgilerinizi paylaşın.


DİĞER EK İŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ek iş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ek iş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.