Sarma, yaprak sarması veya diğer adı ile yaprak dolması, Türk mutfağının en özel lezzetlerinden bir tanesidir. Etli, zeytinyağlı, pirinçli, bulgurlu, vişneli, fıstıklı, asma yapraklı, lahanalı gibi çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. Osmanlı saray mutfağının kadim lezzetlerinden bir tanesi olan sarma, yemesi oldukça keyifli ancak yapımı oldukça uğraştırıcı bir yemek çeşididir. Malzemesi ne olursa olsun, yapımı büyük bir emek ve maharet istemektedir. Yaprak sarmasının en güzeli kuşkusuz kalem gibi ince ince sarılmış olan yaprak sarmalarıdır. Her ne kadar zahmetli bir iş olsa da çok sayıda kişi için yaprak sarması yapmak oldukça basit gelmektedir. Kolaylıkla çok sayıda yaprak sarmasını hazır edebilecek bu kişiler için kazançlı bir iş fikri bulunmaktadır. Evde yaprak sarması hazırlayarak ciddi miktarlarda gelir elde edebilirsiniz. Peki ama nasıl?

Evde yaprak sarma işi nasıl yapılır?

Yaprak sarması hazırlamak yazımız başında da belirttiğimiz üzere zahmetli bir iştir. Bu yüzden genel olarak ev yemeği satışı yapan, menülerinde yaprak sarması bulunan lokantalar yaprak dolması hazırlamakla uğraşmak istememekte ve bu işi, yaprak sarması işi yapmak istiyorum diyen vatandaşlarımıza vermektedirler. Sizler de evde lezzetli yaprak sarmaları hazırlayarak bu firmalara ve lokantalara satabilir, her ay ciddi rakamlarda ek gelir elde edebilirsiniz.Evde yaprak dolma satarak para kazanmak, genel olarak ev hanımlarının yapmış olduğu bir ek iş çeşididir. Bunun yanında maharetli, el lezzeti olan baylar ve öğrenciler de sık sık bu ek işi yapmayı tercih etmektedirler.

Evde yaprak sarma işi ne kadar kazandırır?

Evde yaprak sararak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Evde yaprak sarma işi veren firmalar genelde bunu lokantalarında 30 TL ile 50 TL arasında değişen ücretlerde müşterilerine satmaktadırlar. Tabi bu porsiyon başına istedikleri ücretlerdir. Bu firmalar, evde yaprak sarması işi yapan kişilere ise kilo başına ödeme yaparlar. Bir kilo yaprak sarması hazırlamanız durumunda malzemeler şirketten olursa 20 ile 30 TL arasında bir ücret alırsınız. Ay sonunda ise düzenli olarak iş yaparsanız 3000 TL ile 5000 TL arasında değişen bir geliriniz olabilir. Sadece evde oturduğunuz yerde, düzenli olarak yaprak sararak asgari ücrete yakın ve hatta daha fazla kazanç elde etmeniz mümkündür. Peki bu firmaları nereden bulabilirsiniz?

Evde yaprak sarması işi yapmak

Evde yaprak sarması işi veren firmalar nasıl bulunur?

Evde yaprak sarması işi veren firmalar genel olarak tüm malzemeleri tarafınıza ulaştırır. Bazı firmalar güvendikleri kişilerin de ayrıca malzemeleri satın almasını isteyebilmektedir. Malzemeler tarafınıza ulaştıktan sonra tek yapacağınız iş, kalem gibi ince ince lezzetli yaprak sarmaları hazırlamak. Daha sonra yine bunları tercihe göre pişirerek ya da çiğ bir şekilde bu firmalara satabilirsiniz.

Evde yaprak sarması yapıp satmak için öncelikle çevrenizde bulunan ve menülerinde yaprak sarması olan lokantalar ile iletişime geçmelisiniz. Müşteri bulmanın en kolay ve garanti yolu budur. Bunun haricinde ev yapımı yaprak sarması arayan çok sayıda kişi ve firma bulunmaktadır. Bu kişilere ulaşabilmek için aşağıda yer alan yorum bölümümüzden iletişim bilgilerini paylaşabilirsiniz. Bu tarzda yaprak sarması yaptırmak isteyenler, devlette.com gibi ek iş ilanları sitelerinden çalışmak isteyen kişilere ulaşmaktadırlar. Yorum bölümümüzden sizler de hangi il ve ilçede bu işi yapmak istediğinizi, bu işe ne kadar süre ayırabileceğinizi, günde ne kadar yaprak sarması hazırlayabileceğinizi ve sizlerle iletişime geçmeleri adına mail adresi paylaşabilirsiniz. Harici olarak telefon numarası yazmamanızı öneriyoruz. Çünkü çok sayıda dolandırıcı firma da bu telefon numaralarından sizlerle iletişime geçebilir. Bu yüzden hali hazırda ciddi olarak bu işi yaptırmak isteyenler mail adresi üzerinden sizlerle iletişime geçeceklerdir.

Bu yazımızda evde yaprak sarması yaptıran firmalar ve evde yaprak sarma işi fiyatları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca evde yapıp satabileceğiniz diğer yemek çeşitlerine evde yemek yaparak para kazanmak sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER EVDE YAPRAK SARMASI İŞİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, evde yaprak sarması işi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan evde yaprak sarması işi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.