Türkiye, dünyada sigara tüketiminin en yaygın olduğu ülkelerden bir tanesi ve bu oran günden güne artıyor. Sigara ve diğer tütün mamulleri yüzünden ülkemizde her sene 100 bine yakın kişi yaşamını yitiriyor. Ülkemizde erkek çocukların yüzde 10’u, kız çocuklarının ise yüzde 5,3’ü tütün ürünü kullanıyor. Hal durum böyle olunca, hükümet hem bu oranı azaltmak hem de bütçeye ek kaynak yaratabilmek için sigara fiyatlarına ve diğer tütün ürünlerinin fiyatlarına her geçen gün yeni zamlar gerçekleştiriyor. Günümüzde bir sigara paketi fiyatının yüzde 80’ini vergiler oluşturmaktadır. Tabi bu durum evde para kazanmak isteyen kişilere de yeni iş olanakları oluşturuyor. Evde sigara sarma işi yani evde tütün sarma işi ile gelir elde edebilirsiniz. Nasıl mı?

Evde tütün sarma işi nedir?

Sigara fiyatlarının ülkemizde oldukça yüksek olmasından dolayı kişiler daha ucuz olan hazır tütünlere yönelmiş durumdalar. Ancak hazır tütünleri içilebilir hale gelmesi için sarılması gerekmektedir. Bu hazır tütün ürünleri satın alınmasının ardından, arap kağıdı dediğimiz kağıtlara sarılarak hazırlanır ve akabinde içilir duruma gelir. Ancak bu işlem zahmetli ve zaman alan bir iştir. Çoğu kişi daha ucuz olmasına rağmen sadece uğraştırıcı olmasından dolayı ve istedikleri şekilde tütünleri saramadıklarından dolayı hazır tütün satın almamaktadırlar. Bu yüzden içilmeye hazır, daha önce tek tek sarılmış olan sigaraları alma yoluna gitmektedirler. Bunu da tütün satan yerlerden ya da evde tütün sarma işi yapanlardan satın almaktadırlar. Sizler de evde tütün sararak para kazanma fırsatı elde edebilirsiniz.Evde tütün sarma işi yaparak nasıl para kazanılır?

Son dönemde hazır sarılmış sigaraları satın alan kişilerin sayısı bir hayli artmıştır. Üstelik bunun tek sebebi zaman eksikliği veya maddiyat da değildir. Evde hazırlanan tütünleri çoğu kişi daha kaliteli bulmaktadır. Üstelik içerisine çikolata gibi aromalar da ekleyerek farklı lezzetler üretilebilmektedir. Ya da aromalı ürünler olan captain black tütünü ile karıştırılarak farklı lezzetler ortaya çıkarılabilmektedir. Bu tarzda farklı lezzetleri seven kişiler kuşkusuz hazır sigara markalarından bu lezzetleri bulamazlar. Bu yüzden de evde sigara yapıp satmak isteyen kişilerden bunları temin ederler ve tüketirler. Ancak evde sigara sararak para kazanmak konusunda detaylı bilgiler paylaşmadan önce bu konu hakkında çıkartılmış olan yasadan ve cezadan bahsetmek istiyorum.

Son dönemde evde tütün sarma işi yapanların sayısının hızla artması sebebi ile bununla ilgili bir düzenleme çıkartıldı. Buna göre evde bildirimde bulunmadan ticari amaçla tütün ticareti yapan yani bu işten para kazanan, makaron ve yaprak sigara kağıdının içerisinde kıyılmış tütün, parçalanmış tütün doldurarak satanlara üç seneden altı seneye kadar hapis cezası getirilmiştir. Bununla beraber bu hususta son dönemde para cezası yiyen kişilerin sayısızı da bir hayli artmıştır. Bu yüzden evde tütün sarma işi yapmadan önce tekrardan düşünmenizi önermekteyiz.

Yazımızda belirttiğimiz üzere evde hazır sarılmış tütünleri satın almak isteyen çok sayıda kişi bulunmaktadır. Sizler de evinizde müşterilerinize özgü sigaralar sararak para kazanabilirsiniz. Bunun için elinizle tek tek sarma yoluna gidebileceğiniz gibi bu işi yapan hazır makinelerden de faydalanabilirsiniz.

Yukarıdaki video sayesinde elle evinizde nasıl sigara sarılacağını görebilirsiniz. Daha sonra da bu hazırlamış olduğunuz el emeği sigaraları satarak para kazanabilirsiniz.

Şayet elle tek tek uğraşmak istemiyorsanız da yukarıdaki videoda olduğu gibi hazır bir sigara sarma makinesi satın alarak sigaraları hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Kuşkusuz bu şekilde çok daha seri sarılmış sigaralar hazırlama şansınız bulunuyor. Peki bu iş ne kadar kazandırır?

Evde tütün sarma işi ne kadar kazandırır?

Evde tütün sarma işi ile ciddi kazançlar elde etmeniz mümkündür. Diğer evde ek iş çeşitlerinde olduğu gibi evde tütün sarma işinde de ne kadar çok iş yaparsanız o kadar çok gelir sahibi olursunuz. Elde ettiğiniz gelir, yaptığınız işle doğru orantılıdır. Evde sigara sarma işi oldukça pratik bir iştir. Saniyeler içerisinde bir sigarayı sarabilirsiniz. Tüm tütünleri ve malzemeleri satın aldıktan sonra bunları hazırlayarak hazır tütün satın almak isteyen kişilere satabilirsiniz. Burada hazırladığınız 20’li paket başına ki bu paketi 5 dakikadan daha az bir sürede hazır etmiş olacaksınız 3-5 TL arasında bir gelir elde etmeniz mümkündür. Günde sadece 1-2 saat zaman ayırsanız bile aylık geliriniz sadece bu işten 3000 – 5000 TL seviyelerinde olacaktır. Size özgü aromalı ürünler hazırlayarak satarsanız geliriniz daha da yukarılara çıkabilmektedir. Burada önemli olan satacak kişileri bulmaktır. Peki hazırladığınız ürünlere nerelerde satabilirsiniz, müşterilerinizi nasıl bulabilirsiniz?

Evde tütün sararak para kazanmak

Evde tütün sarma işi veren firmalar nasıl bulunur?

Evde sigara sarma işi, boş vakti olan herkesçe yapılabilmektedir. Öğrenciler, daimi işi olanlar veya ev hanımları kim olursa olsun akşam evde oturarak televizyon izlemek yerine bu işi yapabilir ve aile bütçelerine ciddi bir katkı sağlayabilirler. Evde sigara sarma işi veren şirketler genel olarak devlette.com gibi ek iş ilanları sitelerinde evde sigara sarma işi yapmak istiyorum diyen kişilere ulaşmaktadırlar. Bu kişilerin sizlere ulaşmalarını sağlamak için aşağıda yorum bölümümüzden ad soyad, bu işi nerede yapmak istediğinizi, bu işe ne kadar zaman ayırabileceğinizi ve iletişim adresi olarak da e-posta adresinizi yazabilirsiniz. Bu sadece evde sigara sarma işi veren yerler tarafınıza ulaşabilirler. Harici olarak hazırlamış olduğunuz ürünleri de yine burada satın almak isteyen kişiler sizlerden bu sayede temin edebilirler. Telefon numarası vermemenizi önemle rica ediyoruz. Çünkü genel olarak dolandırıcılar da bu konuda telefon numaraları ile tarafınıza iletişime geçebilirler.

Bu yazımızda evde sigara yapıp satmak, tütün sararak para kazananlar ile evde tütün sarma işi kazancı kaç para hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EK İŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ek iş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ek iş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.