Pasta, geçmişten bugüne insanların özel günlerde ve törenlerde kutlamalar için kullandıkları bir yiyecektir. Meyveli, çikolatalı, kremalı, mozaik, damla sakızlı, krokanlı, yaş pasta, kuru pasta ve daha sayısız pasta çeşidi bulunmaktadır. Pasta yapmak kuşkusuz maharet isteyen bir iştir. Peki bu yeteneğinizi ek gelire dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Evde birbirinden lezzetli pastalar hazırlayarak oldukça ciddi miktarlarda ek kazanç elde etmek mümkündür. Evde pasta yapımı işi son dönemde popülaritesini arttıran evde ek iş fikirlerinden bir tanesidir. Peki evde pasta yaparak nasıl para kazanılıyor?

Evde pasta yaparak nasıl para kazanılır?

Pastahanelerde, kafelerde, lokantalarda veya özel doğum günü gibi kutlamalarda aranan ilk yiyeceklerin başında pasta gelmektedir. Buralarda bulunan pastalar genel olarak fırınlardan toplu olarak alınmakta ya da kendi restoranların kendisi tarafından yapılmaktadır. Ancak toplu halde alsalar dahi pasta fiyatları çoğu kişi veya kurum için oldukça pahalı gelebiliyor. Bu yüzden evde bu işi yapmakla uğraşan, pasta yapımı konusunda becerikli kişilere ulaşarak düzenli olarak pasta satın alma yoluna gidebiliyorlar. Tabi bu durum evde ek kazanç elde etmek isteyen kişiler için bulunmaz bir fırsat yaratıyor. Sizler de evde lezzetli pastalar yaparak oldukça güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bu sayede de aile bütçesine katkı sağlayabilir ve hobinizi ek kazanca dönüştürebilirsiniz.Butik pasta yaparak para kazanmak

Evde pasta yapımı işi veren şirketler ve firmalar

Çoğu kişi ev yapımı pastaların çok daha lezzetli olduklarını düşünmektedir. Bu yüzden de ev yapımı pastaların rağbeti fabrikasyon gibi üretilen diğer pastalara nazaran çok daha fazladır. Sizler de evde ürettiğiniz lezzetli pastaları pasta satışı yapan; lokantalara, kafelere, restoranlara, otellere, parti süsleme, nikah süsleme işi yapan firmalara ve bunların yanında bireysel olarak ev yapımı pasta satın almak isteyen kişilere kolayca satabilirsiniz.

Öncelikle çevrenizde bulunan ulaşım açısından sorun olmayacak pasta satışı yapan kafe ve restoranlarla iletişime geçmelisiniz. Buralara dışarıdan pasta siparişi vermek isteyip istemediklerini sorun. Hatta bir örnek pasta yaparak bunu yanınızda götürebilir ve tatmalarını rica edebilirsiniz. Bunun dışında ise firmaların veya kişilerin sizlerle iletişime geçmeleri adına devlette.com sitemiz üzerinde ilan yayınlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıda yer alan yorum bölümümüzden hangi il ve ilçede hatta mahallede yaşadığınızı, pasta yapımı konusunda ne kadar iyi olduğunuzu, daha önce benzer bir deneyiminizin olup olmadığını ve bu işe ne kadar süre ayırabileceğinizi yazmak. İletişim bilgisi olarak da mail adresiniz yeterli olacaktır. Telefon numarası yerine mail vermek her zaman daha kurumsaldır. Bu sayede çok sayıda müşteriye ulaşabilir ve sipariş almaya başlayabilirsiniz.

Evde pasta yapımı işi

Evde pasta yapımı işi ne kadar kazandırır?

Butik pastacılık son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Çoğu kişi evde veya dışarıda yapacağı kutlamalar için butik pastanelerden faydalanmakta ve pasta satın almaktadır. Fakat burada fiyatlar genel olarak 100 TL’yi bile aşmaktadır. Hal durum böyle olunca çoğu kişi hem daha lezzetli, hem daha sağlıklı olmasından dolayı ev yapımı pasta satanlara ulaşmakta ve bu kişilerden alışveriş yapmaktadır. Burada pasta fiyatları 50 – 60 TL seviyelerindedir. Yani bir pasta yaparak 10 TL malzeme kullanmış olsanız 50 TL ek gelir elde edebiliyorsunuz. Günde sadece 1 pasta hazırlayarak ayda 1500 TL gibi bir rakamı cebinize koyabilirsiniz. Tabi müşteri sayınız arttıkça ve daha çok üretim yaptıkça elde edeceğiniz kazanç da yükselecektir. Bu yüzden hiç zaman kaybetmeden sizler de yorum bölümümüzden bilgilerinizi yazmalı ve akabinde ev yapımı pasta satın almak isteyen kişilere kolaylıkla ulaşmalısınız.

Bu yazımızda butik pasta yaparak para kazanmak, evde pasta yaparak nasıl para kazanılır, pasta yapıp satmak istiyorum ile evde pasta yaptıran firmalar hakkında detaylı bilgiler verdik. Ayrıca diğer sayfamızdan evde yemek yaparak para kazanmak hakkında bilgi elde edebilirsiniz. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EK İŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ek iş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ek iş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.