Çok eski zamanlardan bu yana insanlar fikirlerini başka insanlara aktarmaya çalışmıştır. Bunun kuşkusuz birçok yolu vardır ancak yazmak bunlar arasında en baki ve en çok kullanılan yöntemdir. Kendimizi ifade etmek, düşüncelerimizi dile getirmek, kitlelere ulaşmak ve daha birçok sebepten dolayı yazıyoruz. Kimimiz alanında uzman olduğumuz bir konuda, kimimizse sadece fikirlerimizi dile getirmek bir bakıma çeşitlilik yaratmak için yazıyoruz. Hangi sebepten olursa olsun birçok kişi yazma eylemini tutkuyla yerine getiriyor. Peki hiç yazarak para kazanabileceğinizi düşünmüş müydünüz?

Yazı Yazarak Para Kazanılır Mı?

Teknolojik gelişimlerle beraber artık yeni meslekler ve yeni kazanç kapıları ortaya çıkmaya başlamıştır. Her geçen gün para kazanmak için farklı bir yol ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi de makale yazarak para kazanmak. Evet yanlış duymadınız bir konu hakkında yazı yazarak oldukça basit bir biçimde para kazanabilirsiniz.Günümüzde sadece ülkemiz için konuşacak olursak internette her gün ortalama 7 saat vakit geçiriliyor. Artık akıllı telefonların da günden güne yayılması ile kitapları bile internetten okur hale geldik. Merak ettiğimiz bir konuyu internetten araştırıyor, boş zamanlarımızı internetten dizi film izleyerek geçiriyoruz. Durum böyle olunca da İnternette yayınlanan içerik sayısı günden güne muazzam bir hızla büyüyor. Tabi bu doğrultuda içerik üreticilerine duyulan ihtiyaç da büyük bir hızla artış gösteriyor.

Devlette.com gibi online platformlar içerik ihtiyaçlarını bu içerik üreticileri ile dolduruyoruz. Sizler de bu içerik üreticilerinden bir tanesi olarak para kazanabilirsiniz. Peki ama nasıl?

İnternetten Makale Yazarak Para Kazanmak

Blog siteleri, haber siteleri, kurumsal siteler, yemek siteleri ve daha birçoğunun içerik ihtiyacı bulunmaktadır. Bu web adresleri içerik ihtiyacını hazır yazı satın alarak veya bünyesinde yazarları istihdam ederek gerçekleştirirler. Alanında uzman kişileri ofis çevresinde bulmanın zorluğundan ve bu işi daimi olarak değil de ek iş olarak yapmak isteyen kişilerin fazla olmasından dolayı evde makale yazarak para kazanmak diye bir ek iş ortaya çıkmıştır.

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

İçerik ihtiyacı olan web sitelerine, ihtiyaç duyduğu konuda yazı yazarak göndermeniz durumunda bu web adresleri karşılığında yazının ücretini iletmektedir. Ancak genel olarak tek bir yazı satın alınmaz. 5-10 gibi paketlerle bu yazılar gönderilir ve akabinde ücret tahsil edilir. Kaleminize güveniyorsanız, bu internet sitesi sahiplerinin isteyecekleri başlıklarda, istedikleri kaliteli içeriği oluşturabileceğinizi düşünüyorsanız sizler de bu işi yaparak oldukça güzel meblağlar kazanmanız mümkündür. Kuşkusuz burada bu web adreslerine ulaşmak zordur. Nereden nasıl bulabileceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Bu yazıyı okuyanlar için devlette.com olarak güzel bir fırsat sunmak istiyoruz.

Makale yazarı arayan siteler

Web sitemiz uzun yıllardır aktif yayında olan iş ilanları, meslekler, iş dünyası, ek işler gibi alanlarda aktif olarak bilgilendirici içerikler üreten bir mecradır. Açıldığımız günden bu yana kaliteli içerikleri okurlarla buluşturuyoruz. Bu alanda kuşkusuz içerik ihtiyacımız bulunuyor ve bu ihtiyacı yazımızda da belirttiğim üzere makale yazarak para kazanmak istiyorum diyen kişilerle dolduruyoruz. Sizler de bu kişilerden birisi olabilir ve ciddi miktarlarda düzenli olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki ama nasıl?

İçerik ekibimize katılmak isteyen adayları elemek durumunda kalıyoruz. Yazı yazarak para kazanma işi; Türk Dili ve Edebiyatı kurallarına hakim, hızlı ve kaliteli içerik üretebilen, doğru bilgiyi araştırarak bulabilen ve özgün yazılar ortaya çıkaran kişilerin başarıyla yapabilecekleri ek iş çeşitlerinden bir tanesidir. Bu şartlara uymayan birçok başvuru almaktayız. Bu yüzden makale yazarak para kazanmak isteyen kişilerden bizim belirlemiş olduğumuz bir konuda içerik üretmelerini istiyoruz.

Sizler de “İş yerinde disiplin nasıl sağlanır?” başlıklı konuda en az 500 kelimelik bir yazıyı hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz. Başvurularınızı bilgi@devlette.com mail adresine eğitim bilgilerini, nerede yaşadığınızı, internette yazı yazmaya ne kadar zaman ayırabileceğinizi ve hazırlamış olduğunuz başvuru yazısını ileterek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yazmaya başlamadan önce yazıyı hazırlarken dikkat etmeniz gereken hususları aşağıda paylaştık. Bunlara dikkatli bir şekilde okuyarak, hazırlayacağınız yazıda uygulamanız önemlidir.

İçerik özgün olmalıdır

Öncelikle hazırlamış olduğunuz yazı tamamen özgün bir içerik olmalıdır. Tabi ki bir wikipedia değiliz. Bu yüzden alanında uzman olmadığımız konularda İnternetten araştırmalar yapmak durumundayız. Ancak bu araştırmaları okuyarak notlar aldıktan sonra, diğer sitelerde geçen cümleleri yazımızda kullanmamamız yani kısaca kopyala yapıştır yapmamamız gerekmektedir. Bu durum özgünlük testi araçları ile oldukça basit bir şekilde tespit edilebilmektedir. Bu yüzden muhakkak özgün içerikler üretmeliyiz. Aksi durumda yazınız tarafımızca kabul edilmeyecektir.

Türkçe imla kurallarına uymalısınız

Makale yazarlığı işi için imla kuralları oldukça önem arz etmektedir. Hazırlamış olduğunuz yazıda imla ve yazım kurallarına uymalısınız. Hata yapabileceğinizi unutmadan yazınızı hazırladıktan sonra tekrardan okumalı ve yanlışlarınız varsa düzeltmelisiniz.

Cümlelerinizle okuyucuyu sıkmamalısınız

Okuyucular genel olarak ilgili konuda öncelikle doğru bilgiyi, sonra da bu doğru bilgiyi en kısa ve öz şekilde anlatan yazıları beğenirler. Bu yüzden ilgili konuda doyurucu bilgiyi sağlamaya özen göstereceğiniz kadar, bu bilgileri verirken gereksiz cümleler kurmamaya özen göstermelisiniz.

Yazınızı alt başlıklara ayırın

Okuyucunun yazınızda rahatlıkla istediği bulabilmesi için yazınızı parçalara ayırabilirsiniz. Örneğin doktor nasıl olunur hakkında bir yazıyı kaleme alıyorsak, doktor olmanın şartları, doktor olmanın zorlukları gibi yazınızı alt başlıklara bölebilirsiniz.

Tüm bunlara dikkat ederek özgün ve kaliteli bir içerik ortaya çıkardınız. Tabi burada en çok merak edilen konuların başında ücret kısmı yer alıyor. Peki ne kadar para kazanabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak

Makale Yazmak Ne Kadar Kazandırır?

Makale yazarak her ay düzenli bir şekilde ciddi gelirler elde etmeniz mümkündür. Hali hazırda çalıştığımız ve fazlasıyla iş verdiğimiz bu işi layıkıyla yapan yazarlarımıza ayda binlerce TL yapmış olduğu iş miktarına göre ücret ödemekteyiz. Sizler de bu yazar grubumuzdan bir tanesi olarak para kazanabilirsiniz.

Bilgisayarda makale yazarak para kazanmak konusunda sektörde belirlenmiş olan genel ücretler söz konusudur. Makale yazarak para kazanma siteleri bu ücretler genelinde ödeme yapmaktadır. Devlette.com olarak biz bu ücretlerin üzerinde rakamlar ödemekteyiz. Bu ücreti makalenin uzunluğu yani kaç kelime olduğuna göre hesaplamakta ve dilediğiniz vakit tarafınıza göndermekteyiz. Makale yazarak para kazanma ücreti, 100 kelime için 1.5 TL’dir. Bu okuduğunuz yazının 1000 kelimeden fazla olduğunu düşünürseniz, siz bu yazıyı hazırlayan olsaydınız sadece bu yazı için 15 TL ücret alacaktınız. Her gün bu yazı gibi onlarca yazıyı hazırlayabilir ve ay sonunda binlerce TL kazanmış olabilirsiniz.

Bu yazımızda makale yazarak ne kadar para kazanılır, makale yazarak kazandıran siteler, makale yazarak para kazanmak nedir hakkında detaylı bilgiler sunduk. Evde makale yazarak kazanmak hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EK İŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ek iş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ek iş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.