Evde boş zamanlarınızı değerlendirerek aile bütçesine ciddi katkılar yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Aile bütçesine ek gelir sağlamak isteyen hanımlar ve beyler, öğrenciler ya da evde bir uğraş edinmek ve bu uğraştan para kazanmak isteyen kişiler yemek yaparak para kazanabilirler. Yemek yaparak para kazanma konusunda en çok tercih edilen ise mantıdır.  Çünkü mantı açmak, evde mantı yapmak oldukça zor ve uğraştırıcıdır. Bu yüzden çok sayıda lokanta bu mantıları kendileri açmaktansa maharetli kişilere açtırmayı tercih etmektedirler. Bu sayede zamandan tasarruf etmektedirler. Evde para kazanmak isteyen kişiler ise mantı açarak bu firmalara satmaktadırlar. Peki evde mantı işi nasıl yapılıyor?

Evde mantı işi nasıl yapılır?

Mantı, Türk mutfağının en gözde yemeklerinden bir tanesidir. Çin orjinli bir yemek olsa da, ülkemizde de severek tüketilmektedir. Hazır mantı tüm süpermarketlerde yer almaktadır ancak ev yapımı mantı kadar lezzetli değildir. Bu sebepten el emeği uğraşılmış ev yapımı mantı her zaman tercih sebebi olmuştur. Siz de mantı yaparak para kazanmak istiyorum, oldukça lezzetli mantılar hazırlayabilirim diyorsanız bu iş tam size göre.Evde mantı işi yaparak para kazanmak

Ev yapımı mantıları; lokantalar, restoranlar, küçük işletmeler ve daha çok sayıda kurum almaktadır. Evde mantı yapıp satmak istiyorum diyorsanız bu firmalara ürünlerinizi satabilirsiniz. Evde mantı işi, mantı yapmayı bilen kişiler için oldukça basit bir iştir. Düzenli olarak mantı açmalı ve bu mantıları pişirmeden ya da talebe göre pişirerek paketleyerek mantı işi veren firmalara iletmelisiniz. Firmalar da vermiş olduğunuz mantıların karşılığında daha önce anlaşmış olduğunuz ücreti tarafınıza yatırır.

Evde mantı işi ne kadar kazandırır?

Evde mantı işi veren firmalar ve şirketler hakkında bilgi vermeden önce, evde mantı açımı işinden ne kadar para kazanabileceğiniz hakkında bilgi vermek istiyorum.

Mantı işinde öncelikli olarak malzeme fiyatlarınız düşülmektedir. Bu fiyatlar düzenli olarak değiştiği için sabit bir rakamdan bahsetmek doğru olmaz. Bu fiyatlar çıkıldıktan sonra kilo başına 20-30 TL tutarında bir gelir elde edersiniz. Elinizin hızlı olmasına göre ayda mantı açarak 3000 – 5000 TL arası gelir elde edebilirsiniz. Evde mantı işi, diğer ek iş fikirleri göz önüne alındığında daha kazançlı bir iştir.

Evde mantı işi veren firmalar nasıl, nereden bulunur?

Mantı satın alan yerler arasında; restoranlar, lokantalar, oteller, yemek dağıtım şirketleri ve menülerinde mantı bulunduran çok sayıda yer gelmektedir. Öncelikle çevrenizde bulunan bu yerler ile iletişime geçmelisiniz. Bizzat bu yerleri gezerek düzenli olarak mantı satın almak isteyip istemediklerini sorabilirsiniz. Harici olarak İnternet üzerinden de çok sayıda mantı siparişi veren firma ve şirket bulunmaktadır. Ev mantısı alan firmalara ulaşabilmek için aşağıda yer alan yorum bölümümüzden iletişim bilgilerinizi girebilirsiniz. Bu sayede firmalar sizlerle iletişime geçerek siparişlerini verebilirler.

Evde mantı işi nasıl yapılır?

Yorum kısmına e-mail adresi, günde ne kadar mantı yapabileceğinizi, ikamet ettiğiniz il ve ilçeyi ve beklediğiniz en düşük teklifi yazabilirsiniz. Telefon numarası yazmamanızı öneriyoruz. Çünkü dolandırıcılar bu numaraları alarak tarafınızla iletişime geçebilirler. Bu yüzden saymış olduğumuz bilgileri girmeniz yeterlidir.

Evde mantı işi veren firmalar, işi zamanında yetiştirebilmenize önem verdikleri kadar hijyene de önem vermektedirler. Şayet teslim ettiğiniz bir siparişte hijyen açısından herhangi bir sorun olursa tekrar sizlerle çalışmayacaklardır. Evde mantı işi verenlere ulaşmak diğer tüm ek iş firmalarına nazaran daha kolaydır. Çünkü mantı açmak oldukça zor ve beceri isteyen bir iştir ve firmalar bu işi kolaylıkla dışarıya verebilmektedir. Bu sebepten sizler de iletişim bilgilerinizi yorum kısmına bırakabilir ve evde mantı yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ankara, Kayseri, Konya, İzmir, Denizli, İstanbul gibi sayısız ilimizde bu firmalara ve ev mantısı satanları bulabilirsiniz.

Bu yazımızda evde mantı kapama işi, evde mantı işi nasıl yapılır, evde mantı yapıp satmak, evlere mantı işi verenler hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EVDE MANTI İŞİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, evde mantı işi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan evde mantı işi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.