Günümüzde kira, doğalgaz, elektrik ve gıda gibi giderlerin maliyetleri oldukça artmış durumda. Ailede tek kişinin çalışması haliyle bu giderler karşısında yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden ailedeki her bireyin aile ekonomisine ufak da olsa katkı sağlaması oldukça önemli. Bunun yanında emekliyseniz, öğrenciyseniz veya sadece mutfakta oldukça başarılı ve boş zamanlarınızı değerlendirmek isteyen birisiyseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz evde kurabiye yaparak satma işi tam size göre bir ek iş çeşididir. Evinizde pratik şekilde hazırlayacağınız lezzetli kurabiyeleri ev yapımı kurabiye alan yerlere satabilir ve oldukça güzel meblağlarda ek kazanç elde edebilirsiniz. Peki ama nasıl?

Evde kurabiye işi nasıl yapılır?

Evde kurabiye yapıp satmak için öncelikle mutfakta başarılı olmanız şarttır. Kadın, erkek her birey kurabiye yapımı konusunda becerikliyse, el lezzeti varsa bu işi yapabilir. Evde; basit, butik, cevizli, çubuklu, damla, browni, doğal, elmalı, fındık ezmeli, gevrekli gibi kurabiye çeşitlerini yapmayı öğrenebilir ve bunların yapıp satarak kazanç elde edebilirsiniz. Tabi bu hususta hijyen kurallarına sonuna kadar uymanız gerekiyor. Ev yapımı lezzetli kurabiyeleri kafeler, lokantalar, küçük işletmeler, gün sünnet söz gibi özel günler yapanlar ve daha çok sayıda şirket veya kişi satın almaktadır. Ayrıca sağlıklı, diyet kurabiye gibi ürünler de çıkarabilirsiniz. Bunların satışı çok daha kolay ve bu ürünlere talep çok daha fazladır. Bu işi yaparak nasıl para kazanabileceğinizi yazımız devamında anlattık. Öncelikle bu iş ne kadar para kazandırır ondan bahsedelim.Evde kurabiye yapıp satma işi ne kadar kazandırır?

Evde kurabiye işi yaparak para kazanmak

Evde kurabiye yaparak para kazanmak cazip ek işlerden bir tanesidir. Ancak bu işte net bir rakamdan söz etmek doğru olmaz. Çünkü bu işte elde edeceğiniz kazanç tamamiyle maliyet ve satış fiyatı dengesine dayanmaktadır. Örneğin 100 kurabiye yapmak size 20 TL’ye mal olmuş olabilir. Bunları 50 TL gibi bir rakama satabilirsiniz. Ya da kazancınızı arttırmak için daha yüksek ücretlerde satışa sunabilirsiniz. Ancak bu ek işi yaparak devlette.com üzerinde müşteri bulan kişiler 3000 TL ile 5000 TL arasında güzel kazançlar elde ettiklerini belirtmektedirler.

Evde kurabiye işi veren firmalar şirketler, nasıl nereden bulunur?

Ev yapımı kurabiye satın alan yerler arasında; restoranlar, lokantalar, oteller, yemek dağıtım şirketleri ve menülerinde kurabiye bulunduran çok sayıda yer gelmektedir. Öncelikle çevrenizde bulunan bu kafe ve işletmeler ile iletişime geçmelisiniz. Birçoğu bu tarz ürünleri dışarıdan almaktadırlar. Bu şirketler ile kolay bir şekilde anlaşma yoluna giderek ürünlerinizi satabilirsiniz.

Bunun dışında da ev yapımı lezzetli kurabiyeler internet üzerinde oldukça kolay bir biçimde satılabilmektedir. Bu ürünlerinizi bir şahıs firması açarak hepsiburada, trendyol, N11 gibi Pazar yerlerinde satabilirsiniz. Şayet satışlarınızı ilerletirseniz de kendi e-ticaret sitenizi açabilirsiniz.

Yine harici olarak söz, gün gibi özel günler düzenleyenler firmalar ve şirketler ile işletmeler bu ürünlerin satışını yapan kişileri araştırmaktadırlar. Sizler de aşağıda yer alan yorum bölümünden iletişim bilgilerinizi, bu işi hangi il ve ilçede yaptığınızı ve bu işe ne kadar zaman ayırabileceğinizi belirterek bu firmaların sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. İletişim adresi olarak telefon numarası yerine mail adresi yazmanız daha güvenilir olacaktır. Ayrıca bazı firmalar son dönemde önden ödeme talep etmektedir. Bu tarz firmalara da güven duymamanızı devlette.com olarak önemle belirtiriz. Evde kurabiye yapıp satmak istiyorum diyorsanız yazımızda belirttiğimiz bilgiler çerçevesinde sizler de hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda evde kurabiye paketleme süsleme işi, evde kurabiye yapımı işi, evde kurabiye işi yapmak istiyorum nasıl yaparım hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımızdan evde yemek yaparak para kazanmak hakkında bilgi alabilirsiniz.


DİĞER EK İŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ek iş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ek iş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.