Ülkemizde düğün başlı başına bir sektördür. Düğünlerde; fotoğrafçı, düğün yeri, müzisyen, aşçı, garson gibi olmazsa olmazlar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kuşkusuz gelin buketi ya da diğer adı ile gelin çiçeğidir. Gelin çiçeği, gelinin düğün süresince tuttuğu çiçeğe denilmektedir. Düğün bitiminde ise genellikle eğlenceli bir müzik eşliğinde bir süre dans eden gelin, arkasını dönerek bekar kız arkadaşlarına çiçek atmaktadır. Bu çiçek gelin çiçeği olabileceği gibi gelin çiçeğinin kopyası olarak hazırlanan cansız bir çiçek olabilir. Gelinin attığı çiçeği yakalayan kişinin bir sonraki evlenecek kişi olduğuna inanılmaktadır. Peki gelin çiçeği yani gelin buketi hazırlayarak evde oturduğunuz yerden ciddi bir gelir elde edebileceğinizi biliyor musunuz?

Evde gelin çiçeği işi nasıl yapılır?

Gelin buketi, gelinliğin en büyük tamamlayıcısıdır. Çoğu zaman gelin adayları gelinliklerine uygun olarak nasıl bir buket satın almaları gerektiği konusunda günlerce araştırma yapmaktadırlar. Çoğu durumda ise uygun bir gelin buketi bulamayarak sıfırdan yaptırmak için birilerini ararlar. Bu kişiler herhangi bir çiçekçi olabileceği gibi evde gelin buketi yapımı ile uğraşan kişiler de olabilir. Bu durumda da evde ek iş arayan kişilere ek bir gelir kapısı ortaya çıkmaktadır. Evinizde, gelinin istediği ebat ve şekilde bir gelin buketi hazırlayarak satabilirsiniz. El becerisi ve görsel zevk sahibi kişiler evde gelin buketi işi yaparak gelir elde edebilirler. Gelin çiçeği için gerekli malzemeleri bir oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Canlı veya cansız çiçekleri ise bir çiçekçi ile anlaşarak daha ucuza satın alabilirsiniz. Peki el işi gelin buketi hazırlayarak ne kadar gelir elde edebilirsiniz?Evde gelin çiçeği işi ne kadar kazandırır?

Evde gelin çiçeği hazırlayarak evlenecek olan bir kişiyi mutlu edebilirsiniz. Ortaya çıkardığınız sonuç boş zamanlarınızı daha zevkli hale getirebilir. Tabi bunun yanında ciddi bir gelir de elde edebilirsiniz. Evde gelin çiçeklerinin fiyatı genel olarak 100 TL’den başlamaktadır. Harcamış olduğunuz zaman ve ortaya çıkan sonuca bağlı olarak bu fiyatlar 1000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Burada ücreti kendiniz belirlediğiniz için elde edeceğiniz gelir de değişken olacaktır. Ayda 10-15 gelin buketi hazırlayarak 5000 ile 10000 TL arasında bir gelir elde etmeniz mümkündür.

Evde gelin çiçeği işi yaparak para kazanmak

Evde gelin çiçeği işi veren firmalar nasıl, nereden bulunur?

El emeğiniz ve uzun uğraşlar sonunda çok güzel gelin çiçekleri hazırladınız ancak bunları satamadığınız sürece bunun bir anlamı olmayacaktır. Bu ürünleri elden çıkarmanız ve kazanç elde etmeniz gerekmektedir. Öncelikle evde gelin çiçeği işi veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar sizlere malzemeler dahil ürünleri göndermekte ve sizin gelin çiçeği hazırlamanızı istemektedirler. Bu firmalara ulaşmak için yorum bölümümüzden, bu işi hangi il ve ilçede yapmak istediğinizi, günde bu iş için ne kadar süre ayırdığınızı, daha önce bu ve buna benzer bir deneyimlerinin olup olmadığını yazabilirler. Bu sayede evde gelin çiçeği işi veren firmalar tarafınızla iletişime geçebilirler. İletişim adresi olarak sadece mail adresinizi vermeniz yeterlidir. Çünkü telefon numarası yazmanız durumunda çeşitli dolandırıcılar da bu numaraları görebilmektedir.

Bunun dışında sizler de çevrenizdeki çiçekçilere bu ürünleri satabilirsiniz. Şayet doğrudan gelin adaylarına ürünleri satmak istiyorsanız size ulaşmalarını sağlamanız gerekmektedir. Yorum bölümümüzden bilgilerinizi yazarak gelin buketi yaptırmak isteyenlerin size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bir Instagram hesabı açarak da şimdiye kadar hazırlamış olduğunuz gelin buketlerinin resimlerini koyabilir ve insanların sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda gelin çiçeği işi verenler ile gelin çiçeği işi yapmak istiyorum hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Gelin buketi satmak istiyorum hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca evde bebek şekeri işi yaparak para kazanma sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.


DİĞER EK İŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ek iş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ek iş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.