Günümüzde ailenin ekonomisini sağlıklı bir şekilde sağlayabilmesi adına ailede babanın olduğu kadar annenin de para kazanması gerekiyor. Hayat pahalılığının giderek arttığı şu günlerde aile ekonomisine yapılacak olan her katkı hayati önem taşıyor. Daimi bir işte çalışmayan kişiler ise evde yapılacak iş fikirlerine yönelerek ek gelir elde etme yolunu seçiyorlar. Kuşkusuz ek gelir elde etme fikirleri arasında en bilinenlerden bir tanesi ile evde çocuk bakarak para kazanma işi veya evde bebek bakarak para kazanma işidir.

Evde çocuk bakarak nasıl para kazanılır?

Evde çocuk bakıcılığı işi uzun yıllardır geçerliliğini koruyan ek işlerden bir tanesidir. Ailede ebeveynlerin çalışması ve çocukla ilgilenecek nine gibi birisinin bulunmaması durumunda aileler çocukları ile onlar işteyken ilgilenecek, eğitimini ve bakımını üstlenecek bakıcılar aramaktadırlar. Kadınların iş gücüne katılımının günden güne arttığı şu dönemde evde bebek bakıcılığı işi daha revaçta olan işler arasına girmiş durumdadır.Artık eskisi gibi kadınlar çocukları olduktan sonra evlerinde oturarak çocuk bakma, yemek yapma gibi bir yolu seçmiyorlar. Bunun yerine iş hayatlarına devam ederek tıpkı erkek bireyler gibi kariyer hedefi güdüyorlar ve para kazanıyorlar. Aile bireyleri işteyken de çocuklarını güvenebilecekleri birisine emanet etmek istiyorlar. Artık erkeklerle kadınların yapmış oldukları işler arasında bir uçurum bulunmuyor. Erkeklerin yapabildikleri tüm işleri kadınlar da layıkıyla gerçekleştirebiliyorlar. Ancak evde çocuk bakma işi tam anlamıyorlar kadınlara göre olan bir iş. Hali hazırda bakıcı arayan ebeveynler de bu doğrultuda düşünüyor ve genel olarak kadın bakıcı arayışına giriyorlar.

Evde çocuk bakarak para kazanmak

Evde çocuk bakma işi, çocukları seven, sabırlı ve çocuk gelişimi hakkında bilgili kişilerin yapabilecekleri bir iştir. Çocukların gelişimi açısından bakıcının da bu doğrultuda kendisini geliştirmesi şarttır. Özellikle son yıllarda ilk yardım eğitimi, bebek bakıcılığı eğitimi gibi eğitimleri almış veya üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş kişiler daha kolay bir şekilde evde bebek bakıcılığı işi bulabilmektedir. Şayet bu konularda yetersiz olduğunuzu düşünüyorsanız ücretsiz kurslar vasıtası ile bu eğitimlerinizi alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Evde çocuk bakıcılığı işi ile ebeveynler çalışırken tam gün veya yarım gün çocukla anlaşmanıza göre kendi evinizde veya ailenin evinde bakarsınız. Evde çocuk bakıcılığı işi zevkli olduğu kadar da zor bir iştir. Sabır ve dikkat gerektirmektedir. Bir anlık dikkatsizliğiniz bebeğin veya çocuğun sağlığına doğrudan etki edebilir.

Çoğu bakıcı kreş mantığı ile kendi evlerinde birden fazla çocukla ilgilenmektedirler. Tabi sadece bakabilecekleri kadar çocuğu kabul ederler ve birden fazla olmasından dolayı da daha yüksek tutarlarda gelir elde ederler. Sizler de anlaşmanıza göre ister bir çocuğun isterseniz de birden fazla çocuğun bakımını üstlenebilirsiniz. Peki ama evimde çocuk bakmak istiyorum diyorsanız sizlere güvenip çocuklarını emanet edecek kişilere nasıl ulaşabilirsiniz?

Evde çocuk bakıcılığı işi verenlere nasıl, nereden ulaşabilirim?

Kendi evimde çocuğuma bakacak bakıcı arıyorum ya da bebeğime bakıcı bulamıyorum şeklinde serzenişte bulunan çok sayıda ebeveyn bulunmaktadır. Devlette.com olarak görevimiz iş arayanlarla iş verenleri buluşturmaktır. Sizler de web sitemiz sayesinde kolay bir şekilde evde çocuğuna baktırmak isteyen kişilere ulaşabilirsiniz. Nasıl mı?

Bunun için aşağıda yer alan yorum bölümümüze çocuk bakıcılığı işini hangi ilimizde ve ilçemizde hatta mahallede yapmak istediğinizi, kendi evinizde mi yoksa aile evinde mi çocuk bakmak istediğinizi, yarı zamanlı mı tam zamanlı mı çocuk bakıcılığı işi aradığınızı, iletişim adresi olarak mail adresinizi ve yabancı dil veya eğitim gibi kişiler bilgilerinizi yazarak evde çocuğuna baktırmak yani bakıcı arayan ailelere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde çocuğuna bakıcı arayan kişiler de yorum bölümümüzü kullanabilirler.

Evde bebek bakarak para kazanmak

Evde çocuk bakımı işi veren firmalar – şirketler

Bunun dışında evde çocuk bakımı işi veren firmalar da bulunmaktadır. Bu firmalara da tıpkı ailelere ulaşmak gibi yorum bölümümüzden iletişim bilgilerinizi yazarak ulaşabilirsiniz. Ancak telefon numarası yazmamanızı önemle rica ediyoruz. Çünkü çeşitli dolandırıcılar bu şekilde numaralarınıza ulaşabilir. Lütfen bu hususa özen gösteriniz.

Evde çocuk bakıcılığı işi ne kadar kazandırır?

Evde çocuk bakarak ne kadar para kazanabilirim?” sorusu kuşkusuz evde bebek bakımı işi ile ilgilenen herkesin merak ettiği bir sorudur. Evde çocuk bakıcılığı işi ile ciddi gelirler elde etmeniz mümkündür. Bir çocuğa bakarak ayda minimum 800 – 900 TL gibi rakamlar kazanabilirsiniz. Bu rakam çocuğa ne kadar süre bakılacağına, kaç çocuk olduğuna, evinizde mi yoksa ailenin evinde mi çocuklara bakacağınıza göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında alanında uzman, kendisini geliştirmiş, yabancı dil bilen bakıcılar çok daha yüksek ücretlere minimum 3 bin TL gibi ücretlere çalışmaktadır. Evde bebek bakıcılığından elde edilen kazançlar gördüğünüz üzere yüksektir. Çünkü çocuk ve bebek bakımı ciddi ve zor bir iştir. Oldukça yorucudur. Tabi çocukları çok seven kişiler için bu tatlı bir yorgunluk olacaktır. Bu tatlı yorgunluğu parayla süslemek isteyenler için evde bebek bakıcılığı işi bulunmaz bir fırsattır. Sizler de geç olmadan bilgilerinizi yorum bölümümüzden iletebilir ve evde bakıcı arayan ailelere ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda evde çocuk bakmak ne kadar, evde çocuk bakma fiyatları, kendi evimde çocuk bakmak istiyorum hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EK İŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ek iş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ek iş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.