Ceviz, insan sağlığına sayısız faydası bulunan, her yaştan kişinin severek tükettiği bir besindir. Ülkemiz coğrafyası ceviz yetiştiriciliğine oldukça uygundur. Bu sebepten dolayı Türkiye, Dünya’da en çok ceviz yetiştiren ülkelerden bir tanesi konumundadır. Ancak ceviz dışı sert bir kabuğa sahiptir. Yemek için ise bu kabuğu kırarak, tamamen kabuktan ayırmak gerekmektedir. Bu oldukça zahmetli bir prosestir ve çoğu kişi evinde bununla uğraşmaktansa hazır, kabuğundan temizlenmiş cevizleri satın almayı tercih etmektedir. Bu durum evde ek iş arayanlar için yeni bir ek gelir kapısı oluşturmaktadır. Evde ceviz kırma işi ile sizler de ek gelir elde edebilirsiniz. Peki ama nasıl?

Evde ceviz kırma işi nasıl yapılır?

Günümüzde sabit bir işte çalışmak rahat bir yaşam sürmek için yeterli olmayabiliyor. Bunda artan enflasyonun etkisi büyük. Sıradan bir market alışverişi bile yüzlerce TL tutabiliyor. Hal durum böyle olunca da insanlar ek gelir elde etmek için eve yapabilecekleri ek işleri araştırıyorlar. Bu ek iş fırsatlarından bir tanesi de kuşkusuz genç yaşlı, erkek kadın, çocuk, öğrenci, engelli demeden her vatandaşımızın oldukça rahat biçimde yapabileceği evde ceviz içi ayıklama işi yani evde ceviz kırma işi.Evde ceviz kırma işi yaparak para kazanmak oldukça popüler ek iş fırsatları arasında yer almaktadır. Bu işi veren firmalar tarafınıza cevizleri iletir ve sizlerde bu cevizleri, kırma, temizleme ve paketleme işlemlerinden geçirerek satışa hazır hale getirirsiniz. Ancak bunu yaparken hijyene dikkat edilmelidir. Kırma, temizleme ve paketleme işlemi sırasında muhakkak eldiven, ağız maskesi, galoş, önlük ve bone gibi ekipmanları kullanmalısınız. Evde ceviz kırma işi yaparken harici olarak bir ceviz kıracağına sahip olmanız gerekmektedir. Ceviz kıracağı ile oldukça kısa sürede çok sayıda cevizi temizleyip, paketleyebilirsiniz.

Evde ceviz kırma işi ne kadar para kazandırır?

Evde ceviz kırma işi yaparak para kazanmak

Evde ceviz kırma işi de tıpkı diğer ek işlerde olduğu gibi güzel kazançlar bırakabilir. Tabi elde edeceğiniz gelir, yapmış olduğunuz işle doğru orantılıdır. Bu işi veren firmalar genel olarak kilo başına ücret ödemektedir. Yani kaç kilo ceviz kırma, temizleme ve paketleme yaparsanız o kadar ücret alırsınız. Evde ceviz kırma işinde sektör genel olarak kilo başına 5-10 TL arasındadır. Günde çok rahat bir biçimde TV izlerken bile 10 kilo cevizi temizleyebilirsiniz.

Evde Ceviz Kırma İşi Veren Firmalar / Şirketler 2023

Evde ceviz kırma temizleme paketleme işi

Evde ceviz kırma işi veren çok sayıda firma ve şirket bulunmaktadır. Bu firmalar daimi personel çalıştırmaktansa evde ek iş olarak bunu yapan kişilere iş vermektedirler. Bu maddi olarak onlara kazanç sağladığı için bu yolu seçmektedirler. Bu tarzda firmalara İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya gibi sayısız ilimizde bulmak mümkündür. Bu firmalar devlette.com gibi çeşitli ek iş ilanları sitelerinde ilanlara başvuru yapan kişilere ulaşarak iş vermektedirler. Sizler de evde ceviz kırma işi yapmak istiyorum diyorsanız yorum bölümümüzden bu işi hangi il, ilçe ve hatta mahallede yapmak istediğinizi, bu ek işe ne kadar zaman ayırabileceğinizi ve iletişim bilgilerinizi yazarak başvurunuzu yapabilirsiniz. İletişim olarak mail adresi yazmanız yeterlidir. Telefon numarası halka açık olarak paylaşılacağı için istemediğiniz kişilerce görülebilir. Bu yazımızda evde ceviz kırma işi hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Evde yapabileceğiniz farklı ek işlere de göz gezdirmek isterseniz evde boncuk dizme işi sayfamıza da bakabilirsiniz.


DİĞER EK İŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ek iş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ek iş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.