İş hayatı günümüzde oldukça yoğun geçmektedir. Yoğun iş temposunun üzerine bir de yol çilesi eklenince eve yorgun geliyoruz. Hal durum böyle olunca da temizlik, çamaşır yıkama gibi ev işleri ile pek ilgilenemiyoruz. Evde yapmamız gereken işlerden en çok zaman alanlarından bir tanesi de çamaşır yıkama işi. Çamaşırları yıkama, kurutma ve ütüleme işi oldukça zahmetli bir iştir. Çalışan kişiler genellikle bu işi dışarıya vererek kendilerine zaman yaratmak istemektedir. Evde ek iş yapmak isteyen, aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kişiler de evde çamaşır yıkama işi yapmaktadırlar. Bu yazımızda evde çamaşır yıkama işi hakkında detaylı bilgiler verdik.

Evde çamaşır yıkama işi nasıl yapılır?

Evde çamaşır yıkama işi, evde yapılabilecek ek işlerden en bilinenlerinden bir tanesidir. Geçmişten günümüze bitmemiş bu sektör, ilerleyen yıllarda beyaz yakalıların artması ile daha da büyüyecektir. Aile ekonomisine katkı yapmak isteyen bireyler evde çamaşır işi yaparak güzel gelirler elde edebilirler. Bunun için ihtiyaçları ise bir çamaşır makinesi ve bir kurutma makinesidir. Kuşkusuz kurutma makinesi olmadan da çamaşır işi yapılabilir. Ancak çamaşırların ortalama 1 günde kuruyacağı düşünüldüğünde bu verimsiz bir çalışma olacak ve az gelir bırakacaktır. Bu yüzden muhakkak bir kurutma makinesi edinmelisiniz. Bununla beraber tek yapmanız gereken size gönderilen çamaşırları, kuru temizleme firmalarının yaptığı gibi yıkamak ve ütüleyerek hazır duruma getirmektir. Akabinde de çamaşırları isteğe göre katlayarak veya ütülenmiş halde askıda müşterinize geri gönderebilirsiniz.evde çamaşır yıkama işi

Evde çamaşır yıkama işini sadece bireyler değil aynı zamanda firmalar da vermektedir. Firmalar yoğunluktan dolayı yetişemediği durumlarda evde ek iş yapmak isteyen kişilere ulaşmakta ve çamaşır yıkama işi vermektedir. İkisinde de evinizden ciddi ek gelir elde etme şansınız bulunmaktadır. Peki evde çamaşır işi veren firmalar nasıl nereden bulunur?

Evde çamaşır yıkama işi veren firmalar nasıl, nereden bulunur?

Evde çamaşır yıkama işi sadece ev hanımlarının yapabilecekler bir iş değildir. Aynı zamanda çalışan kişiler, öğrenciler de kolay bir şekilde bu işi yapabilirler. Ek gelir elde etmek isteyen kişiler boş zamanlarında televizyon izlemek yerine evde çamaşır işi yaparak gelir elde edebilirler. Bu işi veren kişilere ulaşmak ise oldukça basittir. Bunun için tek yapmanız gereken şey aşağıda yer alan yorum bölümümüze bu işi hangi ilimizde, hangi ilçede ve mahallede yapmak istediğinizi, bu iş için ne kadar vakit ayırabileceğinizi yazmanız yeterlidir. İletişim bilgileri için de mail adresinizi yazabilirsiniz. Telefon numarası yazmanıza gerek yoktur. Akabinde evde çamaşır işi veren şirketler ve evde çamaşır işi veren firmalar kolay bir şekilde tarafınıza iletişime geçeceklerdir.

Evde çamaşır yıkayarak para kazan

Evde çamaşır yıkama işi ne kadar kazandırır?

Evde çamaşır yıkama işinde fiyatlarınızı belirlerken kuru temizleme firmalarının fiyatlarını baz alabilirsiniz. Kişilerin kuru temizleme firmaları yerine sizleri tercih etmeleri için bu firmalardan daha düşük ücretler istemelisiniz. Genel olarak piyasa bu firmaların yarısı şeklindedir. Yani gömlekler 3-4 TL, tişörtler 1-2 TL, pantolonlar 5-6 TL, ceketler de 7-8 TL aralığında fiyatlarda yıkanmaktadır. Sizler bu fiyatların altına ya da üstüne fiyat teklifinde bulunabilirsiniz. Burada cebinizden tek çıkacak olan rakam elektrik ve su gideri ile deterjan ve yumuşatıcı fiyatlarıdır. Tüm bu rakamlarla günde 100 TL’yi aşkın, bir ayda da 5-6 bin TL gelir elde etmeniz mümkündür. Evde çamaşır işi oldukça kazançlı bir iş fikridir.

Evde çamaşır işi yapacak olan kişilerin oldukça dikkatli olması ve hassas kıyafetlere özen göstermesi, hangi kıyafeti hangi çamaşır deterjanı ile hangi sıcaklıkta yıkaması gerektiğini bilmelidir. Aksi durumda çamaşırlara zarar verebilir ve müşterilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu yazımızda evde çamaşır yıkayarak para kazanmak istiyorum, evde çamaşır işi yapmak istiyorum konularında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EK İŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ek iş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ek iş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.