Bebekler kuşkusuz dünyanın en güzel şeyleri. Ülkemizde her sene 1 milyonu aşkın bebek dünyaya gelmektedir. Günümüzde bebekler için birçok etkinlik gerçekleştirilmektedir. Örneğin bebek doğumundan 40 gün geçtikten sonra mevlid okutulur. Bunun benzeri alışkanlıklardan bir tanesi de tebrik için ziyarete gelen misafirlere bebek şekeri ikram edilmesidir. Misafirler ziyarete geldikten sonra tıpkı nikah şekeri gibi bebek şekerleri verilir. Bu bebek şekerleri son dönemde oldukça çok talep görmekte ve daha da yaygın bir alışkanlık haline gelmektedir. Sizler de yeni doğan bebek şekeri işi yaparak ciddi miktarlarda ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde bebek şekeri işi nasıl yapılır?

Bebek sahibi olan anneler bebeklerinin her özel anlarına önem göstermektedirler. Odalarına gelen, bebeği görmek isteyen misafirlerine çeşitli ikramlarda bulunurlar. Bunlardan bir tanesi de bebek şekeridir. Bebek şekeri hazırlayarak sizler de gelir elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bebek şekeri modellerini inceleyerek birbirinden güzel kişilerin saklayabilecekleri yani hatıra kalacak olan bebek şekerlerini hazırlamak. Bunlar genel olarak mavi ve pembe renkte olsa hayal gücünüze ve el becerinize göre oldukça farklı şekillerde bu bebek şekerlerini hazırlayabilir ve satabilirsiniz. Sizlere sadece örnek olması açısından aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.Evde bebek şekeri işi veren firmalar nasıl, nereden bulunur?

Evde bebek şekeri yaparak gelir elde edebileceğinizden bahsettik. Ancak nereden nasıl iş bulabileceğiniz konusunda aklınızda soru işaretleri bulunabilir. Öncelikle bebek şekeri yapımı işi günden güne popülaritesini arttıran bir iştir. Bu yüzden evde ek iş veren firmalar artık bebek şekeri yapımı işi de vermeye başlamışlardır. Bu firmalar genel olarak devlette.com gibi ek iş platformları üzerinden iş vereceği kişileri seçmektedirler. Bu firmalara ulaşmak ve evde bebek şekeri yapımı işi almak için tek yapmanız gereken yorum bölümümüze bu işi hangi il ve ilçede yapmak istediğinizi, ne kadar zaman ayırabileceğinizi, daha önce benzer bir ek iş yapıp yapmadığınızı yazmalısınız. İletişim bilgileri için de mail adresi yazmanız yeterli olacaktır. Telefon numarası yazmanıza gerek yoktur.

Aynı yolla sadece evde bebek şekeri işi veren firmalar değil, bireysel olarak bebek şekeri satın almak isteyen kişilere de ulaşabilirsiniz. Yine referanslarınız varsa yani daha önce bu işi yaptıysanız bir instagram sayfası oluşturarak ürünlerinizi sergilemenizde ise fayda bulunmaktadır. Bu sayede müşterileriniz hangi üründen istediklerini sizlere daha iyi anlatabilirler.

Evde bebek şekeri işi yapmak istiyorum

Evde bebek şekeri işi ne kadar para kazandırır?

Evde bebek şekeri işinde adet başı fiyatlandırma söz konusudur. Hazırlamış olduğunuz bebek şekerleri tane başına 50 kuruş ile 2 TL arasında değişen fiyatlarda alıcı bulabiliyor. Burada yapmış olduğunuz işin kalitesi oldukça önemlidir. Günden 50 bebek şekeri hazırlayarak ortalama 50 TL ek kazanç elde edebilirsiniz. Ay sonunda toplam geliriniz ise 1500 TL’yi geçecektir. İlerleyen süreçte daha çok hızlı üretim yapmanız ve fiyatlarınızı arttırmanız durumunda elde ettiğiniz kazanç da artacaktır.

Bebek şekeri ne zaman alınır, dağıtılır?

Bebek şekeri ne zaman yapılır en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Bebek şekeri genel olarak doğum yapılmasının akabinde ziyarete gelen misafirlere verilmektedir. Ancak bunun bir zamanı yoktur. Örnek olarak mevlid okuturken de bu şekerleri dağıtabilirsiniz. Zaman tamamen size kalmıştır.

Bebek şekeri nereden alınır?

Evde bebek şekeri yapan kişilere devlette.com sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sizler de ne kadar bebek şekeri almak istediğinizi ve diğer bilgileri yorum bölümümüzden iletebilirsiniz.

Bu yazımızda evde bebek şekeri yapımı işi nedir, nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EK İŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ek iş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ek iş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.