Ülkemizde hayvancılığın ve balıkçılığın gelişmesi amacıyla kurulmuş olan Et ve Süt Kurumu yayınlamış olduğu ilan ile işçi alımı yapacağını açıkladı. Et ve Süt Kurumu yayınlamış olduğu işçi alımı ilanı kapsamında 6 kasap alımı ve 4 şoför alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 24 Kasım 2016 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiye haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Et ve Süt Kurumu İşçi Alımı İlanı 2016

Başvuru yapan adaylardan sınav sonucunda işe yerleştirmeye hak kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.Et ve Süt Kurumu İşçi Alımı Başvuru Şartları

Yılda en fazla 179 gün süre ile geçici statüde istihdam edilecektir. Vardiyalı ve tehlikeli işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek zorundadırlar. Adayların herhangi bir bulaşıcı hastalığı bulunmamak durumundadır. Ayrıca özel başvuru şartları da aşağıda belirtilmiştir.

Kasap Alımı : MEB, EBK ve İşkur tarafından düzenlenen et işçiliği ve kasaplık eğitiminden (SEKAP) sertifikasına veya kasaplık belgesine veya tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalıştırılacakların mesleki eğitimlerine dair yönetmelikte yer alan mesleki eğitim belgelerinden birisine sahip olmak veya et endüstrisi öğrenimi görmüş olmak zorundadırlar.

Şoför Alımı : D veya E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. SRC belgesine sahip olmak zorundadırlar.

Noter huzurunda kura çekimi 29 Kasım 2016 tarihinde Sakarya Et Kombinasında yapılacaktır.

Çalışma Adresi : YENİ SAKARYA CAD 06520 SAKARYA / TÜRKİYE

Et ve Süt Kurumu tarafından yapılacak olan işçi alımı ilanına dair iş başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.