Ülkemizin en güzide şehirlerinden bir tanesi olan Eskişehir, 2023 yılı rakamlarıyla 1 milyona yaklaşan nüfusa sahiptir. İçerisinde Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi bulunmasından dolayı şehir bir öğrenci kenti hüviyetini taşımaktadır. Belediye başkanlığı görevini uzun süredir Yılmaz Büyükerşen tarafından yürütülen Eskişehir, ülkemizin örnek belediyelerinden bir tanesi olarak gösterilmektedir.  9 Eylül 1993 yılında yayımlanan 504 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Eskişehir, büyükşehir olmuştur. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan duyuru ile 2023 yılı içerisinde çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştireceğini belirtti. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi güncel iş ilanları ve bu ilanlara ait başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Güncel İş İlanları 2023

Belediye personel alımları belediyelerin kendi bütçelerinden finanse edilmektedir. Eskişehir Belediyesi yapacak olduğu çok sayıda personel alımı bütçesini şimdiden oluşturmuş durumda. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi personel alımı ilanının yakın zamanda yayımlanması bekleniyor. Yapılan açıklamada belediye işçi alımı için herhangi bir sınav yapılmayacağı ve başvuru şartlarını sağlayan adaylar arasından mülakat yöntemi ile alımların gerçekleştirileceği belirtildi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi zabıta memurundan, temizlik işçisine, güvenlik görevlisinden, sekretere, mühendisten, veterinere kadar çok sayıda eleman alımı gerçekleştirecek.  Belediye personel alımı ilanı yakın zamanda yayımlanacak fakat o zamana kadar Eskişehir’de bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile önemli özel şirketlerin iş ilanları aşağıda yer almaktadır. Bunlara da göz gezdirebilirsiniz.Facebook üzerinden Eskişehir İline Özel İlanları Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

 • Eskişehir Belediyesi Eski Hükümlü İşçi Alımı İçin TIKLAYIN
 • Eskişehir Belediyesi İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Eskişehir Belediyesi Sabıkalı / Eski Hükümlü İşçi Alımı İçin TIKLAYIN
 • Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Haberi İçin TIKLAYIN
 • Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) İş İlanları İçin TIKLAYIN

Belediyeye bağlı iştiraklere ait iş ilanları aşağıda yer almaktadır.

Espark A.Ş. İş İlanları İçin TIKLAYIN

Ülkemizin nüfus yoğunluğu en fazla olan şehirlerinden bir tanesi olan Eskişehir, belediyecilik alanında diğer illerimize örnek olmaya devam etmektedir. Bu başarısını sadece yönetim kadrosuna değil, kadrosuna katmış olduğu kaliteli personelleri titizlikle seçmesine bağlıdır. Bu bağlamda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi insan kaynakları departmanı büyük bir özveri ile çalışmalarına devam etmekte ve en verimli personelleri seçmektedir. 2023 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesine çok sayıda işçi alımı, eleman alımı gerçekleştirilecek. Edindiğimiz bilgilere göre aşağıda bulunan ilçelere de alımlar yapılacak ve başvurular toplanacak. İşte o ilçelerin listesi..

 • Alpu
 • Beylikova
 • Çifteler
 • Günyüzü
 • Han
 • İnönü Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Mahmudiye
 • Mihalgazi
 • Mihalıççık
 • Odunpazarı
 • Sarıcakaya
 • Seyitgazi
 • Sivrihisar
 • Tepebaşı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen iş ilanlarına göz gezdirdiğimizde, son dönemde ebe, hemşire, mühendis, sekreter, temizlik işçisi, güvenlik görevlisi, sekreter, itfaiyeci, sosyolog gibi bölümlere çok sayıda alımların yapıldığını görebiliriz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu şartları, iş başvurusu yapılacak olan kadro ve pozisyona göre değişmektedir. Yukarıda Eskişehir ilinde kamu kurum ve kuruluşlarınca en son verilen iş ilanlarını paylaştık. Harici olarak belediye bünyesinde yapılan tüm duyuruları sitemiz üzerinde yayınlamaktayız. Bu ilanları kaçırmamak için ise aşağıda bulunan sosyal ağlardan www.devlette.com adresimizi takibe almayı unutmayın. Bunun dışında Belediyenin insan kaynakları gibi çeşitli departmanlarına yapacak olduğunuz iş başvuruları ise kabul edilmemektedir. Bu yüzden Eskişehir Belediyesi bünyesinde çalışma imkanı elde etmek için iş ilanlarının yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda Eskişehir BB tarafından yayınlanmış olan iş ilanları ile işe alım süreci hakkında bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ESKİŞEHİR İŞ İLANLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eskişehir iş ilanları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eskişehir iş ilanları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.