4857 Sayılı İş Kanunu’nda yapılan değişiklik ile kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde faaliyetlerini sürdüren şirketlere engelli işçi çalıştırma zorunluluğu getirilmişti. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyen kurumlara ve iş yerlerine ise ağır cezalar söz konusudur. Özel sektörde aynı il sınırları içerisinde 50 ve daha üzeri işçi çalıştıran işverenler mevcut çalışanlarının %3’ü kadar engelli personel çalıştırmakla yükümlüdürler. Bu oran özel sektörde %4 olarak belirlenmiştir. Bu hesaba göre 70 işçi çalıştıran bir iş yerinde en az 2 engelli personelin çalışması zorunludur.

Engelli İşçi Personel Alımı

Engelli işçi çalıştırma zorunluluğu, engelli vatandaşlarımızın da toplum içerisinde kendilerine rahatça yer bulabilmeleri ve ekonomik olarak zorluk çekmemeleri için özenle hazırlanmıştır. Yasanın çıkmasının ardından engelli iş ilanları sayısı da bir hayli arttı. www.devlette.com olarak özürlü iş ilanları, engelli iş ilanlarına özellikle yer vermekteyiz.  İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi 81 ilimizde de engelli personel alımı yapan kamu kurum ve kuruluşları ile özel şirketler bulunmaktadır. Bu ilanlara daha kolay ulaşabilmek için bundan sonra bu haber altında tek tek yer verme kararı aldık. Güncel olarak engelli iş ilanlarına, engelli işçi alımı yapan kurumlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.Güncel Engelli İş İlanları

Engelli vatandaşlar özel hastaneler, devlet hastaneleri, muhasebe departmanları, çağrı merkezi personeli, bankalarda görevli personel gibi sayısız pozisyonda kendilerine iş bulabilmektedirler. Bu ilanlara güncel olarak bu haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte en son verilen güncel engelli iş ilanları..

Sitemiz üzerinde yayınlanan tüm engelli iş ilanlarına BURADAN ulaşmanız mümkündür. Aşağıda yer alan ilanlar sadece örnek olması açısından verilmiştir.

  • BİM İş İlanları İçin TIKLAYIN
  • Migros Engelli İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Manisa Büyükşehir Belediyesi Engelli İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Aydın Büyükşehir Belediyesi Engelli Personel Alımı İçin TIKLAYIN
  • Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Engelli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Eti Maden İşletmeleri Özürlü Eleman Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Milli Savunma Bakanlığı Engelli Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Diğer engelli iş ilanlarına, özürlü personel alımı yapan firmalara ve engelli iş ilanları hakkında son gelişmelere anında ulaşabilmek için sosyal ağlardan devlette.com adresini takip etmeniz yeterlidir.


DİĞER ENGELLİ İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, engelli işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan engelli işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.