Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 4951 Sayılı Kanunun verdiği yetkiye dayanılarak 25 Aralık 1963 tarih ve 4-400 Sayılı Cumhurbaşkanlığı onayı ile kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti hükumetine bağlı olarak çalışan ve enerji ve tabii kaynaklar ile alakalı işlerin yürütülmesinden sorumlu olan bakanlıktır. Şu anki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’tır. Merkez kampüsü Ankara Bahçelievler’de olmak üzere 3 kampüste faaliyetlerini yürütmektedir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapmış olduğu açıklama ile faaliyetlerinin devamı adına 2023 yılı içerisinde çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştireceğini belirtmiştir. Yazımız devamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu ve iş başvuru formu yer almaktadır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı İş İlanları 2023

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı son yıllarda ülkemizin enerji bağımlılığını azaltabilmek adına oldukça önemli işler ve yatırımlar gerçekleştirmiştir. Bakanlık bu yatırımların ara vermeksizin devam edeceğini ve ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını en aza indireceklerini açıklamıştır. Bakanlık bu kapsamda da faaliyetlerinin devamı adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmayı planlamaktadır. Aşağıda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan en yeni iş ilanları yer almaktadır. • Enerji Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Çok Sayıda Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Yukarıda vermiş olduğumuz iş ilanları sadece bakanlığın kendi bünyesine yapılacak olan alımlardır. İlanlar yayınlandıkça listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Ancak bunun yanında bakanlığa bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren çeşitli kurum ve kuruluşlar da çok sayıda personel alımı yapacağını açıklamıştır. Bu kurumlar;

 • Mta Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Türkiye Atom Enerjisi Kurumu
 • Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü (TEİAŞ) İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Türkiye Elektro Mekanik Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (TEMSAN) İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğü (TETAŞ) İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü (TKİ) İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (EÜAŞ) İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN)
 • Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanlığı (EPDK) İş İlanları İçin TIKLAYIN

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanlarda çağrı merkezi elemanı, maden, jeoloji, çevre, petrol, makine, enerji sistemleri, endüstri, harita, jeodezi, geomatik, elektrik, elektronik mühendisi, uzman yardımcısı, avukat, özel güvenlik görevlisi, bilişim personeli, müfettiş yardımcısı, tekniker, teknisyen, uzman gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda engelli personel alımı, stajyer alımı gibi çeşitli alımlar da bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı İş Başvurusu 2023

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde, kurumun resmi adresi olan www.enerji.gov.tr üzerinde ve İŞKUR üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara ait iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylı bilgileri öğrenmek ve anında iş başvurusu yapmak için devlette.com adresimizi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. İş ilanları yayınlandığında ilanlara ait bütün detayları ve nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi sosyal ağlar üzerinden siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Harici olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesine ilanlar yayınlanmadan yapılan başvuruları kabul etmemektedir. Bakanlık bünyesinde çalışabilmek için ilanların tarafımızca yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde de başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.