Enerji Bakanlığı yayınladığı ilan ile KPSS şartı olmadan 100 sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Enerji Bakanlığı personel alımı ilanı kapsamında 50 maden mühendisi alımı, 25 jeoloji mühendisi alımı ve 25 harita mühendisi alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 10 Ocak 2017 tarihi mesai bitimine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Enerji Bakanlığı 100 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden işleri Genel Müdürlüğü bünyesinde sözleşmeli Yeraltı Maden Uzmanı olarak çalıştırılmak üzere 4B kapsamında 50 Maden Mühendisi, 25 Jeoloji Mühendisi ve 25 Harita Mühendisi alınacaktır. Bu kapsamda çalışmak isteyen ve aşağıda belirtilen şartları sağlayan personelin 10/01/2017 tarihine kadar Bakanlığımız Maden işleri Genel Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir. Alınacak personel sayısının 4 katı aday sınava çağrılacaktır. Sınav sözlü olarak yapılacak olup mülakat sınav tarihi daha sonra ilan edilecektir. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.  • Mühendislik Fakültelerinin Maden, Jeoloji ve Harita/Jeodezi ve Fotoğrometri/Geomatik mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.
  • Maden Mühendislerinde, yer altı üretim yöntemi ile faaliyet yürütülen maden işletmelerinde yer altında en az beş yıl çalışmış olmak (SGK bildirimleri, yer altında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya Teknik/ Daimi Nezaretçilik kayıtları)
  • Jeoloji Mühendislerinde, yer altında; yapı işleri (tünel) veya madencilik faaliyeti yürütülen işletmelerde en az beş yıl çalışmış olmak (SGK bildirimleri, yer altında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya MİGEM deki yer altı işletmelerinde çalıştığına dair Teknik Eleman kayıtları).
  • Harita/Jeodezi ve Fotoğrometri/Geomatik Mühendislerinde yer altında; yapı işleri (tünel) veya madencilik faaliyeti yürütülen işletmelerde en az beş yıl çalışmış olmak (SGK bildirimleri, yer altında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya MİGEM deki yer altı işletmelerinde çalıştığına dair Teknik Eleman kayıtları).
  • Sağlık bakımından uzun süre seyahat etmesine ve belirlenen görevleri yapmasına engel hali bulunmamak. 6. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, tecilli veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 7. Adayların 50 yaşından gün almamış olması.
  • MİGEM’den alınarak imzalanacak müracaat formu ve cv-özgeçmiş.

Müracaat Adresi: Maden işleri Genel Müdürlüğü (idari ve Mali işler Daire Başkanlığı idari işler Şube Müdürlüğü) Mevlana Bulvarı No: 76 Beştepe/ANKARA

Enerji Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca bakanlık tarafından yayınlanmış olan bütün ilanlara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı iş başvurusu sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.