Emniyet Genel Müdürlüğü yani bilinen kısa adı ile EGM, rütbeleri polis memurluğundan başlayıp emniyet genel müdürlüğüne kadar uzanan, tüm il ve ilçelerde örgütlenmiş, sahil ve denizlerde görevini askeri polis olan Sahil Güvenlik, kırsalda ise görevini askeri polis olan jandarmaya bırakmış, kentte ise görevi kendisi yöneten iç güvenlikten sorumlu devlet teşkilatıdır. 10 Nisan 1845 tarihinde temeli atılmıştır. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 300 bini aşkın personel çalışmaktadır. EGM her sene bu personellere ek olarak çok sayıda personel alımı, memur alımı, eleman alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında Emniyet Genel Müdürlüğü açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu, iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri ile iş talep formu hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Güncel İş İlanları 2023

Merkez teşkilatı bünyesinde Ana Komuta Kontrol, Strateji Geliştirme, Arşiv, Asayiş, Bilgi İşlem, Dış İlişkiler, Güvenlik, Haberleşme, Havacılık, İdari ve Mali işler, İkmal-Bakım, İnşaat-Emlak, İnterpol, İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele, Koruma, Kriminal, Özel Harekat, Personel, Sağlık İşleri, Sivil Savunma, Sosyal Hizmetler, Teftiş Kurulu, Terörle Mücadele Harekat, Trafik Eğitim ve Araştırma, Trafik ve Denetleme, Yabancılar Hudut İltica Daireleri vardır. Taşra teşkilatını ise, il emniyet müdürlükleri ve ilçe emniyet amirlikleri oluşturur. Genel müdürlük, üst kurum ve yönetim bakımından İçişleri Bakanlığı’na bağlıdır. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) her sene çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Bu iş ilanları içinde ilköğretim mezunu, ortaöğretim mezunu, lise mezunu ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda bilgisayar mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, sıhhi tesisat teknisyeni, hizmetli, elektrik teknisyeni, yazılımcı, aşçı, komiser yardımcısı, polis, bekçi, pilot, koruma memuru, avukat gibi sayısız kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlar sonucunda istihdam edilecek olan personeller kadrolu, sözleşmeli, daimi ve geçici gibi statülerde işe alınmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları aşağıda verilmiştir. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi ise haberimiz devamında anlattık. • EGM Avukat Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • EGM Hizmetli Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Spiker ve Ses Kayıtçısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • EGM Psikolog Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • POMEM Bünyesine 10 Bin Polis Memuru Adayı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Emniyet Genel Müdürlüğü Yeni Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • 7 Bin Bekçi Alımı Haberi İçin TIKLAYIN
 • POMEM Polis Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • EGM Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Emniyet Genel Müdürlüğü Memur ve Öğrenci Alımı İçin TIKLAYIN
 • EGM Komiser Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

İlanlar yayınlandıkça liste güncellenmeye devam edecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğü İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) iş ilanları ihtiyaç doğrultusunda yayınlanmaktadır. İlanlar yayınlandığı anda iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri ile ilanlara ait diğer tüm detaylar www.devlette.com adresimiz üzerinde ve https://www.egm.gov.tr/ yani Emniyet Genel Müdürlüğü resmi İnternet adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Bu ilanları kaçırmamak, anında haberdar olmak ve iş başvurusu yapmak için ise tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmektir. İş ilanları yayınlandıktan sonra gerekli duyurular sosyal ağlar üzerinden değerli okurlarımıza yapılacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, emniyet genel müdürlüğü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan emniyet genel müdürlüğü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.