Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı,  Polis Amirleri Eğitim Merkezi’ne ( PAEM ) emniyet mensubu adaylar arasından 50’si kadın olmak üzere toplamda 1000 komiser yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Bin komiser yardımcısı alımı, komiser yardımcılığı sınavı yapılarak gerçekleştirilecek.  Emniyet bin komiser yardımcısı alımı başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi diğer bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Emniyet Bin Komiser Yardımcısı Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada 1.000 komiser yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Komiser yardımcıları 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için emniyet mensubu adaylar ( meslekte fiilen iki yılını dolduran ve kırkbeş yaşından gün almamış lisans mezunu polis memurları, başpolis  memurları  ve kıdemli başpolis memurları ) arasından 50 kadın ve 950 erkek olmak üzere 1000 komiser yardımcısı öğrenci adayı alımı yapılacak.Bin Komiser Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları

Bin Komiser Yardımcısı alımı için başvuruda bulunmadan önce aşağıdaki şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

  • En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,
  • Sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibari ile kırkbeş yaşından gün almamış olmak,
  • Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak,
  • Son iki yıl içinde kısa süreli durdurma cezası ve meslek yaşantısı içerisinde uzun süreli durdurma cezası almamış olmak,
  • Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak.

Bin Komiser Yardımcısı Alımı Başvuru Formu

Komiser yardımcısı alımı başvuru şartlarını sağlayan adaylar 21 Eylül – 1 Ekim 2015 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi ( PBS ) üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler. Sınav tarihi ve sınav yerlerine ilişkin duyurular henüz yapılmadı. Yapıldığında ilk olarak www.devlette.com adresi üzerinden öğrenilebilinecek. Bunun için aşağıda bulunan sosyal ağlar üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Ön başvuruda bulunan adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 50.00 TL (Elli Türk Lirası), 21 Eylül 2015 saat 09:00’dan 01 Ekim 2015 saat 17:00’a kadar Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi nezdinde bulunan TR53 0001 2009 3850 0080 0000 15 IBAN numaralı hesaba yatırılacaktır. Ön başvuruda adaylar tarafından ödenen sınav başvuru ücretinin hiçbir durumda geri iadesi yapılmayacaktır. (Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.)

Sınav ücretini ödeyecek adayların T.C. kimlik numaraları ve kurum sicillerinin dekontun açıklama kısmında bulunması zorunludur. Dekontun açıklama kısmında T.C. kimlik numarası ve kurum sicili yazmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir. Ayrıca EGM tarafından verilmiş olan diğer bütün ilanlara EGM iş ilanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.