Emirates Airlines, dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden bir tanesidir. 1985 yılın faaliyetlerine sadece 2 uçakla başlayan Emirates, günümüzde filosunda 300’e yakın uçak bulundurmaktadır. Merkezi Birleşik Arap Emirlikleri ülkesinde Dubai şehrinde yer almaktadır. Uçuş ağını ve filosunu günden güne arttıran firma günümüzde 80’i aşkın ülkede 150’yi aşkın noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Emirates Hava Yolları bunun dışında bünyesinde istihdam ettiği çalışan sayısı ile de öne çıkmaktadır. Bünyesinde çok sayıda Türk vatandaşımızı da istihdam eden kurum bunlara ek olarak her sene yeni personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Emirates tarafından yayınlanan tüm iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detaylarına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

Emirates Havayolları İş İlanları 2023

Emirates Havayolları dünyanın en iyi 10 havayolu şirketi arasında gösterilmektedir. Duabi merkezli olan firma, personel açığını kapatmak adına sık sık yurt dışından personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den başvuruların yoğun olması, dolar üzerinden maaş alınması gibi sebeplerden dolayı ülkemizde işe alım etkinlikleri düzenleyerek yeni Türk çalışanları bünyesine katmaktadır.FLY Emirates Havayolları tarafından yayınlanan iş ilanları içerisinde; host, hostes, pilot, cabin crew, kabin memuru, kabin görevlisi, aşçı, mühendis, yardımcı pilot, tercüman, özel güvenlik görevlisi, tekniker, teknisyen gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer alıyor. Peki bütün bu ilanlara kimler iş başvurusunda bulunabiliyor?

Emirates Kabin Memuru (Host, Hostes) Alımı Şartları

Emirates çok sayıda kadro ve pozisyonda alımlar gerçekleştiriyor. Ancak kuşkusuz bu ilanlardan en çok başvuru yapılanı kabin memuru alımları oluyor. Bu kabin memuru alımlarına Türkiye’den başvuru yapacaklar için belirli şartlar aranmaktadır. Peki nedir bu şartlar?

  • Katılma anında en az 21 yaşında olmak
  • Ayak uçlarında dururken 212 cm’lik kol erişimi
  • Minimum 160 cm yükseklik
  • Lise mezunu
  • İngilizcede akıcılık (yazılı ve sözlü)
  • Emirates kabin görevlisi üniforması içindeyken görünür dövmeler olmayacak
  • Sağlıklı bir Vücut Kitle İndeksi (BMI)

Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapabilirsiniz?

Emirates Havayolları İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Emirates her sene ülkemizde işe alım etkinliği düzenlemektedir. Öncelikle Emirates bünyesinde çalışma imkanı elde etmek başvuru yapabileceğiniz ilk yol bu şekildedir. Bu etkinlikler genel olarak Antalya ve İstanbul illerimizde düzenlenmektedir. 2023 yılı için 17 Ekim tarihinde İstanbul ilimizde 21 Ekim tarihinde ise Antalya ilimizde yapılacaktır. Bu etkinliklere katılarak özgeçmiş yani CV bırakabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Burada insan kaynakları departmanı başvurularınızı değerlendirmeye alınacaktır.

İkinci bir yol ise Emirates bünyesindeki açık iş pozisyonlarını ve iş başvuru formu sayfasını takip etmektir. Bunun için https://www.emiratesgroupcareers.com/ sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Emirates bünyesine yapacak olduğunuz başvurulardan sonra sizleri CV incelenmesi, grup değerlendirmesi, erişim değerlendirmesi, online İngilizce değerlendirmesi ve davranış anketi gibi bölümlerden geçmeniz gerekecek. Bu aşamaları geçerseniz 2700 doları aşan miktarlarda maaş almaya başlayarak Emirates bünyesinde çalışma fırsatı elde edebilirsiniz. Bu yazımızda Emirates iş başvurusu yapma, işe alım süreci, işe alım şartları gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER YURTDIŞI İŞ İMKANLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yurtdışı iş imkanları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yurtdışı iş imkanları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.