Eminönü Çarsısı, İstanbul ilimizde yer almakta olan tarihi çarşılardan bir tanesidir. Eminönü Çarşısı, aklınıza gelmeyecek kadar ürünü hem bir arada gördüğünüz hem de oldukça uygun fiyatlara satın alabileceğiniz ender yerlerden bir tanesidir. Tarihi dokuya sahip dar sokaklarında her gün on binlerce yerli yabancı turist ziyaret etmektedir. Peki Eminönü Çarsısı sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Eminönü Çarşısı çalışma saatleri, mesai saatleri, ziyaret saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Eminönü Çarşısı Çalışma Saatleri 2023

Eminönü Çarşısı, Mısır Çarşısı’nın yanında yer almaktadır. Eminönü Çarşısı hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlamakta ve akşamları da saat 19:00 itibariyle kapanmaktadır.Eminönü Çarşısı Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Eminönü Çarşısı hafta içi olduğu gibi Cumartesi günleri de hizmet vermektedir. Cumartesi günleri ise sabah saat 10:00’da açılan çarşı, akşamları da saat 18:00 itibariyle kapanmaktadır. Cumartesi günleri çarşı oldukça yoğun olmaktadır. Bu sebepten ziyaret saatlerinizi erken bir saatte ayarlamanızı öneriyoruz. Hafta sonu yine Pazar günleri ise çarşı kapalı durumdadır.

Eminönü Çarşısı Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı?

Eminönü Çarşısı; Ramazan Bayramı ( Şeker Bayramı ), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalı durumdadır. Bunun dışında yer almakta olan 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs,23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde han açıktır ancak hanın içinde yer alan çok sayıda dükkan kapalı durumdadır. Bu sebepten ziyaretlerinizi resmi tatil günleri dışında gerçekleştirmelisiniz.

Eminönü Çarşısı, İstanbul’da gezilecek yerlerin başında yer almaktadır. Bu yazımızda Eminönü Çarşısı çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EMİNÖNÜ ÇARŞISI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eminönü çarşısı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eminönü çarşısı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.