SİCİL NUMARASI NEDİR?

Bağlı olduğumuz kurum ve kuruluşlar bizleri tanımak, tanımlamak için T.C. kimlik numarası benzeri bir düşünce ile bir numara atamaktadırlar. Bu numaraya sicil numarası denilmektedir. Sicil numarası, SSK, SGK, Bağ-Kur, işyerinde ve daha birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Hepsi de birbirlerinden farklı sicil numaraları oldukları için aklımızda tutmamız bir hayli zorlaşmaktadır. Yapılan çalışmalar ile yakın bir zamanda sicil numaraları T.C. kimlik numarası ile eşleştirilecek. O zaman T.C. ile tüm işlemlerimizi ayrı ayrı sicil numaraları ile uğraşmadan gerçekleştirebileceğiz.

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NUMARASI SORGULAMA

Emekli Sandığı sicil numarası öğrenme işlemini E-Devlet üzerinden şifreli olarak ve aşağıda vermiş olduğumuz Emekli Sandığı sicil no öğrenme aracından şifresiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi bu yöntemleri irdeleyelim. Önerimiz en kısa ve basit yöntem olan aşağıda sitemizde yer alan Emekli Sandığı sicil numarası öğrenme aracını kullanmanız.  • E-DEVLET ŞİFRESİ İLE EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NUMARASI ÖĞRENME

Şayet E-Devlet üzerinden Emekli Sandığı sicil numarası öğrenmek istiyorsanız; öncelikle www.turkiye.gov.tr adresinden E-Devlet Kapısına şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra E-Hizmetler bölümünde yer alan ( 4C Sigortalı Tescil Kaydı ) bölümüne giriş yapıyoruz. Karşımıza gelecek olan ekranda bilgilerimizi doğru ve eksiksiz girdikten sonra kolaylıkla 4C sicil numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyoruz

  • ESGM İLE EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NUMARASI SORGULAMA

Emekli Sandığı sicil numarası öğrenmenin bir diğer yolu ise aşağıda bulunan ESGM tarafından hazırlanan bizim Emekli Sandığı sicil numarası öğrenmek için kullanacağımız Emekli Sandığı sicil numarası bulma aracı. Öncelikle uyruğumuzu seçiyoruz ve karşımıza gelen ekranda yer alan T.C. kimlik numarası, İl, doğum yılı, cilt numarası ve güvenlik kodu bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girdikten sonra Emekli Sandığı sicil numarası alma butonuna basıyoruz. Açılan sayfada 4C Sigortalı Tescil Kaydı bölümü sizin sicil numaranızı bulmanıza yardımcı olacaktır.

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NUMARASI NE İŞE YARAR?

Sicil numarası yazımızın başında da anlattığımız gibi sizin kurumdaki kimliğinizdir. Bu kimlik numarası ile E-Bondro Sorgulama, hizmet dökümü sorgulama ve diğer SSK Sorgulamaları gibi bir çok alanda karşınıza çıkacaktır. Bu bağlamda bu numarayı bilmeniz önemlidir.