Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşımak

Ülkemizde yaklaşık on milyon emekli bulunmaktadır. Bankalar bu emeklilerin maaşlarını ödemek için adeta sıraya giriyorlar. Bunun için ise maaşlarını kendi bankalarına taşıyan vatandaşlara promosyon veriyorlar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yılda yaklaşık 125 milyon liralık maaş ödemesi gerçekleştirilen emekliler için Ziraat Bankası’nın da aralarında bulunduğu tüm kamu ve özel bankalar ile sıkı pazarlık yapıyorlar. Bu doğrultuda bazı bankaların promosyonları 600 liraya ulaşmış durumda.

Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye Bankalar Birliği ile yapılan görüşmelerin son hızıyla devam ettiği belirtildi. Emeklilere promosyon verilmesine dair protokol geçtiğimiz sene ilk olarak Denizbank tarafından imzalanmıştı. Önümüzdeki üç sene boyunca emekli maaşını Denizbank’tan almayı kabul eden vatandaşlara bir kereye mahsus olmak üzere 300 lira promosyon ödemesi yapılıyor. Emeklilere maaşlarını ödemekle ilgilenen bankalar ise her geçen gün tekliflerini yükseltir duruma geldi. Memur-Sen tarafından yapılan açıklamaya göre bu teklifler yakın zamanda 900 lira seviyelerine çıkacak.Ülkemizde emekli maaşı ödemelerinin %80’lik kısmı kamu bankalarınca yapılıyor. PTT ‘nin ise ödemelerdeki payı %90 seviyelerine ulaşıyor. Özel bankalar bu maaşlardan payını alabilmek için kıyasıya bir yarış içine girmiş durumdalar ve %10 civarında olan oranlarını arttırmak için her geçen gün yeni bir kampanya yada promosyon ile emeklilerin karşılarına çıkıyorlar. Aşağıda güncel olarak bankaların emekli maaşı promosyonlarına, kampanyalarına ulaşabilirsiniz.

Banka Emekli Maaşı Promosyonları, Kampanyaları

Emekliler, bankaların yaptıkları promosyonlardan faydalanabilmek için emekli maaşlarını taşımak istiyorlar. Emekli maaşlarını taşıyan emeklilerimizin sayısı her geçen gün artıyor.

Finansbank Emekli Maaşı Kampanyası : Finansbank, en az 500 liralık olan emekli maaşlarını 24 ay boyunca kendilerinden alınması şartı ile taşıyanlara hoş geldin hediyesi olarak 200 lira veriyor.

İş Bankası Emekli Maaşı Kampanyası : Maaşını bankalarına ilk kez taşıyanların kredi kartlarına, ilk maaş ödemesini takip eden ay bir kez 50 lira puan yüklüyor.

PTT Bank Emekli Maaşı Kampanyası : Maaşlarını evlerine ya da istedikleri herhangi bir adrese teslim etmeyi taahhüt ediyor.

DenizBank Emekli Maaşı Kampanyası: 10 ay vadeli 5 bin liraya kadar sıfır faizli ve masrafsız ihtiyaç kredisi sunuyor. Maaşın 18 katına kadar uygun oranlarla kredi imkanı da sağlıyor. Ayrıca emekli maaşını DenizBank’a taşıyan emekliler, 200 TL nakit, fastPay uygulamasını indiren emekliler ek 50 TL, Emekli Bonus kredi kartı sahibi olan emeklilerse 50 TL daha Bonus kazanabiliyor.

Akbank Emekli Maaşı Kampanyası : Emekli maaşını Akbank’a taşıyanlar için ‘hesap işletim ücreti’ ödemiyor. Bunun yanında da 300 TL chip paraları hesaplarına aktarılıyor. Yalnız bunun için emekli maaşının 500 Tl’den fazla olma şartı aranıyor.

Vakıfbank Emekli Maaşı Kampanyası : ‘Emekli Bankacılığı Paketi’ ile emekliler 10 bin liraya kadar limitli kredileri bankadan, 36 aya varan vadelerle ve aylık yüzde 0.88’den başlayan faizlerle alabiliyor. Kredi başvurusunda kefil de aranmıyor. Ayrıca, Vakıfbank emekli müşterilerinden kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücreti de almıyor. Yeni kredi kartı ile ilk alışveriş sonrasında 20 lira değerinde Worldpuan hediye eden banka, kredi kartına otomatik ödeme verilmesi durumunda ise World puan miktarını 30 liraya yükseltiyor.

İNG Bankası Emekli Maaşı Promosyonu : Emekli maaşını ING’ye taşıyan Emekli Sandığı, SSK ve Bağkur emeklileri 2 çeyrek altın, Emekli maaşını ING’ye taşıyarak 10.000 TL ve üzeri kredi kullanan emekliler ise 3 çeyrek altın kazanıyor.

Şekerbank Emekli Maaşı Kampanyası : Emekli maaşlarını Şekerbank’a taşıyan vatandaşlarına çeyrek altın hediye ediyor.

Yapı Kredi Emekli Maaşı Kampanyası : Emekli maaşını Yapı Kredi’ye taşıyanlar, 300 TL puan kazanıyor. Emeklilik hizmetini bir paket dahilinde sunan Yapı Kredi, emekli müşterilerini hesap işletim ücreti ödemelerinden de kurtarıyor. Ayrıca, ‘Ücretsiz Acil Medline Sağlık Hizmeti Üyeliği’ni de hediye ediyor.

Ziraat Bankası Emekli Maaşı Kampanyası : Emekli maaşını Ziraat Bankasından alan müşterilere, Hususi araç kasko işlemlerinde yüzde 10 indirim, Özel konut poliçelerinde yüzde 15 indirim sunmaktadır. Emekli maaşını Ziraat bankasından alanlar için Jolly Tour da yapacakları turizm alışverişlerinde avantajlar sunmakta olup ekstra promosyon ödemesi yoktur.

Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır Öğrenmek İçin TIKLAYIN

Emekli maaşı banka değişikliği, emekli banka promosyonları, emekli maaşı banka kampanyaları, emekli maaşını başka bankaya taşımak ve 2023 hangi banka ne kadar emekli banka promosyonu veriyor anlatmaya çalıştık. Konu hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EMEKLİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, emekli konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan emekli duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.