Kış ayının girmesiyle beraber ısınmak için elektrik kullanım oranlarını, yaz aylarına göre oldukça fazla şekilde aşıyoruz. Bu durum ise kuşkusuz faturalara yansıyor. Elektrik kullanım miktarlarınızı ve gelecek olan faturamızı EPDK verileri ile hazırlamış olduğumuz araç sayesine kolaylıkla görebilmeniz mümkün. Bu sayede ay sonu elektrik faturam ne kadar gelecek anında hesaplayabilirsiniz. Şayet elektrik dağıtım şirketleri yanlış fatura kesmiş ise yine bu sayede görebilir ve haberimizin devamında anlattığımız şekilde itiraz getirebilirsiniz.

Elektrik Faturası Hesaplama

Aşağıda bulunan elektrik faturası hesaplama modülünü kullanan tüketiciler, elektrik faturalarında bulunan abone tanımını, ilk ve son okuma tarihlerini ve tüketim miktarı bilgilerini girerek elektrik faturam ne kadar gelecek sorgulama yapabilmektedirler. Bunun haricinde şayet sayacınız üç zamanlı tüketim yapıyor ise üç zamanlı tüketim verilerini girerek karşılaştırma yapabilir ve kendileri için uygun olan tarife tipinin tek zamanlı mı yoksa çok zamanlı mı olduğunu anlayabilirsiniz.NOT: Elektrik faturası hesaplama programı gecikme zammı, elektrik açma kesme bedeli, büyük tüketiciler için güç aşım ve reaktif gibi ilave ücretleri içermemektedir. Bu ücretleri elektrik faturası hesaplama formülü kullandıktan sonra çıkan rakama ilave ederek güncel olarak elektrik faturası ne kadar gelecek öğrenebilirsiniz.

Elektrik Faturası Hesaplama Programına Ulaşabilmek İçin Hemen TIKLAYIN

Yukarıda bulunan elektrik faturası hesaplama aracını kullanarak ve üzerine ilave ücretleri ekleyerek elde ettiğiniz rakam ile size gönderilen fatura arasında bazen çok büyük farklar çıkabilmektedir. Bu durumda faturanız yanlış hesaplanmış olabilir ve elektrik dağıtım şirketine faturanız ile itirazda bulunabilirsiniz.

Elektrik faturası hesaplama programı sayesine, elektrik sayacından fatura hesaplama, elektrik parası hesaplama, elektrik borç hesaplama, elektrik tüketim hesaplama, elektrik saatinden fatura hesaplama, elektrik kwh hesaplama, elektrik tüketim miktarı hesaplama gibi işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Konu hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ELEKTRİK FATURASI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, elektrik faturası konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan elektrik faturası duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.