Ekonomi Bakanlığı, Türkiye’de 2011’de kurulan ilk olarak 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti’nde yer alan bakanlıktır. Önceki hükumetlerde bulunan Dış Ticaret Müsteşarlığının yerine kurulmuştur. İlk Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan olmuştur. Ekonomi Bakanlığı faaliyetlerinin aralıksız devam etmesi adına, ihtiyaç duyduğu zaman dilimlerinde personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı yapmaktadır. Ekonomi Bakanlığı tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, iş talep formu ve iş başvurusu detayları haberimiz devamında yer almaktadır.

Ekonomi Bakanlığı İş İlanları 2023

Ekonomi Bakanlığı, dış ticaret ile ilgili hedef ve politikaları belirlemek ve geliştirmek, ekonomik faaliyetlerin dış ticaret bağlamında yürütülmesi için gerekli tedbirleri almak ve uygulamak, yeri sanayinin korunması ile ilgili gerekli tedbirleri almak, ithalat ve ihracata dair teknik engelleri kaldırıcı çalışmalar yapmak gibi çeşitli görevleri bulunmaktadır. Ekonomi Bakanlığı bu görevleri yerine getirmek adına çeşitli zaman dilimlerinde çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştirmektedir. Ekonomi Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları aşağıda verilmiştir.Ekonomi Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Ekonomi Bakanlığı Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Ekonomi Bakanlığı tarafından yayınlanan iş ilanları içinde; denetmen, güvenlik görevlisi, avukat, gıda mühendisi, ziraat mühendisi, kimyager, uzman yardımcısı, denetmen yardımcısı, bilişim personeli gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu, üniversite mezunu, bay – bayan, deneyimli – deneyimsiz adaylar Ekonomi Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmektedir. Ekonomi Bakanlığı ayrıca eski hükümlü işçi alımı, engelli personel alımı ve stajyer alımı da gerçekleştirmektedir. Peki tüm bu iş ilanları nasıl ve nereden takip edilir? İlanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

Ekonomi Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Ekonomi Bakanlığı tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer almaktadır. Bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve şartları gibi detaylı ilan bilgilerini görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İş ilanları yayınlandığında ilanlara ait duyuruları sosyal ağlar üzerinden gerçekleştireceğiz. Harici olarak Bakanlığın, personel dairesi başkanlığı, insan kaynakları gibi çeşitli teşkilatlarına CV bırakarak yapacak olduğunuz iş başvuruları kabul edilmez. Bakanlık bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda Ekonomi Bakanlığı iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EKONOMİ BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ekonomi bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ekonomi bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.