Ehliyet Sınav Giriş Belgemi Kaybettim? Ne Yapmalıyım?

Ülkemizde yaşayan her Türk vatandaşı, trafiğe çıkabilmek için ehliyet almak zorundadır. 18 yaşını doldurmanızın ardından ehliyet almak için gerekli başvuruları yapabilmektesiniz.  Adaylar ehliyet almak için herhangi bir ehliyet kursuna yazılmalı ve eğitimlerini başarı ile tamamlamalıdırlar. Bu eğitim sürecinin sonunda adaylar bakanlıkça yapılan ehliyet sınavına tabi tutulmaktadırlar.

Adaylar ehliyet sınavına kimlikleri ve ehliyet sınavı giriş belgeleri ile giriş yaparlar. Bu giriş belgelerinizi internet ortamından alma gibi bir şansınız bulunmamaktadır. Giriş belgelerinizi bağlı bulunduğunuz sürücü kursundan, sınav yerleri açıklanmasının ardından alabilmektesiniz.Herhangi bir sebepten dolayı almış olduğunuz bu ehliyet sınav giriş belgesi kaybolmuş olabilir. Bu durumda geç kalmadan bağlı bulunduğunuz sürücü kursuna, belgenizi yeniden çıkartmak için başvuruda bulunmalısınız.Aksi durumda belgeniz olmadan sadece kimliğiniz ile sınava giriş yapabilmeniz mümkün değildir. Yine benzer durumda direksiyon sınavı için sizlere verilmiş belgenizi de kaybetmeniz durumunda aynı şekilde sürücü kursunuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EHLİYET HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ehliyet konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ehliyet duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.