Ege Üniversitesi 2014-2015 yılı bahar döneminde yüksek lisans ve doktora öğrenci adaylarının başvurularını kabul edecek. Ege Üniversitesi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlara Kayıt Başvuruları 22 Aralık 2014 – 02 Ocak 2915 tarihleri arasında yapılacaktır. Üniversitenin sitesinden yapılan duyuruda hangi bölümlerde ve hangi puan türlerinden alım yapılacağı belirtildi. İşte detaylar ..

EGE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BAŞVURUSU 2015

Ege Üniversitesi 2014-2015 bahar dönemi yüksek lisans ve doktora başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.  • Başvuru yapabilmeniz için yukarıda belirtmiş olduğumuz başvuru tarihleri arasında ( http://ebys.ege.edu.tr/Ogrenci/Ogr0207/default.aspx?mID=0 ) bağlantısından  Lisansüstü Başvuru Girişi ekranına ulaşarak “İlk Giriş” butonuna basınız.
  • T.C. Uyruklu adaylar, Adınızı, soyadınızı ve T.C. Kimlik Numaranızı girdikten sonra “Kimlik Bilgilerini Getir” butonuna tuşuna basınız. Nüfus bilgileriniz otomatik olarak gelecek ve Nüfus Bilgileri-2 kısmına elle giriş yapmanıza gerek kalmayacaktır.
  • Yabancı Uyruklu adaylar, Adınızı, soyadınızı ve Yabancı Kimlik Numaranızı girdikten sonra Nüfus Bilgileri-1’de Uyruk bilginizi girip Nüfus Bilgileri-2 kısmını doldurunuz.
  • Adayların sisteme son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraflarını yüklemeleri gerekmektedir. Vesikalık fotoğrafın yürürlükteki mevzuata uygun olması gerekmektedir.
  • Karşınıza gelen ekrandaki bilgi sahalarını eksiksiz doldurduktan ve ÖNKAYIT BAŞVURUMU KAYDET butonuna bastıktan sonra ekranda bilgilerinizle birlikte, aday numaranızı ve şifrenizi göreceksiniz. Aday numaranızı ve şifrenizi lütfen saklayınız ve “Bu Sayfayı Yazdır” butonu ile Başvuru Formunun çıktısını alınız. Başvuru Formu imzalanarak başvuru için gerekli diğer belgeler ile birlikte Enstitümüze teslim edilecektir.
  • Birden fazla başvuru yapılabilir. Đkinci anabilim dalı başvurusu için Lisansüstü Başvuru Girişi ekranında Aday numaranızı ve şifrenizi girip “Giriş” butonu kullanılarak ulaşılan sayfada “Başvurulan Program Bilgileri” kısmında “yeni bir başvuruda bulunmak istiyorum” kutucuğuna basınız. Sistem size yeni bir aday numarası ve şifresi verecektir.
  • Aday numaranız ya da numaralarınızı aldıktan sonra, yukarıda açıklanan başvuru tarihleri süresince gerekli belgeler ile Enstitü Öğrenci Đşlerine başvurmanız ve ilgili memura ADAY NUMARANIZI/NUMARALARINIZI söylemeniz ve sınava giriş belgenizi almanız gerekmektedir.
  • Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra Enstitümüzden aldığınız sınava giriş belgesi ve kimlik belgeniz ile birlikte belirtilen tarihte ve yerde mülakata girebilirsiniz. Ancak Yabancı Dil Sınavları (Türkçe ve/veya Đngizce)’ndan başarısız olan adaylar mülakata giremez.
  • Lisansüstü Başvuru Girişi ekranda aday numaranızı ve şifrenizi girerek, gelen ekranın üst kısmında yer alan “Sınav Yer ve Sonuçları” sekmesini kullanarak mülakat yeri ve saati hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sonuçları da bu sayfada açıklanacaktır.

EGE ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS BAŞVURU YAPMAK VE KONTENJANLARI ÖĞRENMEK için TIKLAYINIZ


DİĞER YUKSEK LİSANS ve DOKTORA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yuksek lisans ve doktora konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yuksek lisans ve doktora duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.