EBA Şifremi Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir sosyal eğitim platformu olan Eğitim Bilişim Ağı yani EBA projesi hayata geçirildiği tarihten bu yana milyonlarca kullanıcıya erişti. EBA öğretmenler ve öğrenciler için büyük bir veri deposu haline geldi ve 7’den 70’e herkesin taktirini kazandı. Daha önceki yazılarımızda Eğitim Bilişim Ağı yani EBA hakkında detaylı bilgilendirmeler sunmuştuk. Bize EBA hakkında gelen sorular arasında EBA şifremi unuttum, EBA şifremi kaybettim gibi soruların çok gelmesinden dolayı bu yazıyı hazırladık.

EBA Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

EBA şifrenizi unutmanız durumunda çok basit şekilde sadece TC. Kimlik numaranız ile şifrenizi geri alabilmeniz münkündür. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak kimlik numaranızı ve resimde görülen doğrulama kodunu girdikten sonra “Şifre Sıfırlamak İçin E-Posta Gönder” butonuna basmamız şifre sıfırlama için yeterli olacaktır. Daha sonra yeni şifremiz sistemde kayıtlı olan mail adresinize iletilecektir.  Öğretmen ve öğrenci dahil bu bağlantı ile şifrelerini yenileyebilirler.EBA Şifre Sıfırlamak İçin TIKLAYIN

Bu bağlantıya tıklayarak şifre hatırlatma sayfasına ulaşmış olan kişilere 2 tane doldurulması gereken kutucukları olan bir sayfa karşılamaktadır. Burada sizden istenen ilk bilgi sisteme girmeniz gereken T.C. Kimlik Numarasıdır. Bu kutucuğun hemen altında “Doğrulama Kodu” adı verilen bir resim bulunmaktadır. Bu resimde gördüğünüz harf ve rakamları sırası ile altında bulunan boş kutucuğa girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi de yaptıktan sonra bu kutucuk altında bulunan “Şifre Sıfırlama için E-Posta Gönder” butonuna basmanız gerekmektedir. Buna tıkladıktan sonra EBA sistemi, mailinize bir e-mail gönderecektir. Bu yazımızda EBA şifre hatırlatma ve bulma konularında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EBA ( EĞİTİM BİLİŞİM AĞI ) HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eba ( eğitim bilişim ağı ) konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eba ( eğitim bilişim ağı ) duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.