Eğitim Bilgi Ağı yani bilinen ismiyle EBA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş bir sosyal eğitim projesidir. EBA hayata geçirildiği tarihten itibaren milyonlarca içeriğe ulaşmış ve öğretmenler ile öğrenciler için büyük bir veri kaynağı haline gelmiştir. EBA şifresi nasıl alınır, öğretmenler için EBA şifresi alma, öğrenci EBA şifresi öğrenme konuları Eğitim Bilgi Ağı için en çok merak edilen soruların başında yer alıyor.

EBA Öğretmen Şifresi Alma, Öğrenme, Oluşturma

Öncelikle www.eba.gov.tr adresine gidilir. Sayfanın sağ üst köşesindeki giriş butonuna tıklanır. Ekrana gelen sayfadan ”MEBBİS Girişi” sekmesine tıklanır. “Giriş Kodu” bölümüne “Kullanıcı Doğrulama”nın altındaki giriş kodunu (Örn: 35576), “Kullanıcı Adı” bölümüne T.C. kimlik numarası ve “Şifre” bölümüne MEBBİS şifresi girilerek “Giriş” butonuna tıklanır. “EBA Şifre Oluşturma Ekranı”ndan şifre oluşturulur ve “Şifre Oluştur” butonuna basılır. Böylece EBA şifresi oluşturulmuş olur. Tüm bu işlemleri videolu anlatımımızda topladık. İlgili videoyu izleyerek ve söylenenleri uygulayarak EBA öğretmen şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz.



EBA Öğrenci Şifresi Alma, Öğrenme, Oluşturma

Öncelikle  www.eba.gov.tr adresine gidilir. Sayfanın sağ üst köşesindeki giriş butonuna tıklanır. “EBA Girişi” sekmesinde, “Kullanıcı Adı” bölümüne T.C. kimlik numarası ve “Şifre” bölümüne EBA şifresi girilerek “Giriş” butonuna tıklanır. Sağ üst köşede yer alan, giriş yapılmış kullanıcı isminin üstüne tıklanır. Açılan seçeneklerden “Öğrenci Şifre” seçilir. Şifre Atama sayfasında öğrencinin T.C. kimlik numarası girilir. Böylece T.C. kimlik numarası girilmiş öğrenci için EBA şifresi oluşturulmuş olur. Öğrenci için EBA şifresi alma hakkında detaylı anlatıma video üzerinden de ulaşabilirsiniz. Videoda anlatılanları detaylı şekilde yaparak şifrenize sahip olabilir ve EBA içeriklerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Eğitim Bilgi Ağı (EBA) öğretmen şifresi nasıl alınır, Eğitim Bilgi Ağı (EBA) öğrenci şifresi nasıl alınır, EBA öğrenci şifresi alma, EBA öğretmen şifresi öğrenme, EBA öğretmen şifresi nereden alınır, EBA şifresi hakkında haberimizde detaylı bilgilere yer verdik. Konu hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EĞİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eğitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eğitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.