E-Okul sistemi yaklaşık 8 yıl önce MEB tarafından hayata geçirildi.  Sistemin açıldığı günden bu yana milyonlarca veli E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesine öğrencinin karne notlarını, devamsızlık bilgilerini ve ders programını rahatlıkla görüp takip edebilmektedirler.  Veliler okula bizzat gitmeye gerek duymadan E-Okul sayesine tüm bu bilgileri güncel olarak ücretsiz bir şekilde öğrenebiliyorlar.

E-OKUL DEVAMSIZLIK SORGULAMA

E-Okul sistemi üzerinden velisi olduğunuz öğrencinin devamsızlık bilgilerini sorgulamak istiyorsanız, öncelikle E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi resimdeki doğrulama kodu, öğrenci T.C. kimlik numarası ve okul numarası alanlarını doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurduktan sonra GİRİŞ butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu sayede öğrenciniz hakkında yukarıda saymış olduğumuz devamsızlık öğrenme gibi tüm bilgilere ulaşabileceksiniz.E-OKUL DEVAMSIZLIK ÖĞRENME

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine velilerin en çok giriş sebeplerinden bir tanesi de öğrencinin devamsızlık bilgilerini sorgulama. Aşağıdaki bağlantıdan anlattığımız şekilde sisteme giriş yaptıktan sonra öğrencinizin kaç gün devamsızlık hakkı kaldığını, hangi günler devamsızlık yaptığını, kaç gün raporlu olarak okula gitmediğini kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Unutmamanız gereken bir nokta ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan bir karar ile devamsızlık hakkının 10 güne indirilmiş olması. Özürsüz olarak her ne sebeple olursa olsun 10 gün devamsızlık yapan öğrenciler sınıf tekrarı yapmak zorunda kalacaklar. Bu sebepten dolayı velisi olduğunuz öğrencinin devamsızlık bilgilerini güncel olarak takip etmenizde fayda var.

E-OKUL DEVAMSIZLIK BİLGİLERİNİ ÖĞRENMEK için TIKLAYINIZ

Öğrenci velisi olarak bir çok sorumluluğunuz bulunmaktadır. Lütfen öğrencin gelişimini, okuldaki durumunu güncel olarak takip edin. Bu ulu önder Atatürk’ün bahsettiği nesillerin yetişmesinde fayda sağlayacaktır.


DİĞER E_OKUL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, e_okul konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan e_okul duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.